A Sirius Állat- és Természetvédelmi Alapítvány facebook-oldalán tette közzé, hogy hamarosan újabb támogatott akciót tudnak megvalósítani abból az összegből, amelyet Érd MJV Önkormányzatának környezetvédelmi témájú civil pályázatán nyertek.
Tartalom flag-ek: Fontos
Ünnepélyesen átadták szerdán az Érdi Járásbíróság ideiglenes épületét. Mint T. Mészáros András polgármester hangsúlyozta, több évtizedes szándéka valósult meg most a városvezetésnek.
Kihirdették az ifjúsági önkormányzati választások eredményét. Eszerint Havril Koppány, a Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium tanulója lett a diákpolgármester, az ő munkáját segíti majd Doma Petra (Marianum), Füleki Bernadett (Kós) és Csák Bálint (VMG), illetve 8 diákképviselő is.
Hármas ikrek természetes úton viszonylag ritkán fogannak, főleg abban a felállásban, ahogy Kuti Mária és Zubik Zsolt érdligeti házaspár esetében történt. Mert Kamillának és Hannának az egypetéjű ikerpárnak lett egy kétpetéjű ikertestvére is: Jázmin személyében.
Idén tizenegyedik alkalommal adták át az Érd Kiváló Diákja emlékérmeket, az idei évben 45 érdi diáknak. Az előző évekhez hasonlóan ezúttal is a Lukin László Alapfokú Művészeti Iskola kiváló diákjai nyitották meg a díjátadó ünnepséget. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
November 10-tól felfüggesztik a halasztható műtéteket a kórházakban, erről adott ki utasítást még szombaton Kásler Miklós, emberi erőforrások minisztere. A dr. Romics László Egészségügyi Intézmény főigazgatója vasárnap még nem tudta megmondani, az utasítás vonatkozik-e az érdi rendelőintézetre.
Amennyiben az Országgyűlés november 10-én megszavazza a rendkívüli jogrend bevezetését, már kedd éjféltől 30 napra korlátozó intézkedéseket vezetnek be – jelentette be közösségi oldalán Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke.
November 9-től szünetel az ügyfélfogadás Érd Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalában.
"Ön választ, mi segítünk" a címe annak a pályázatnak, amibe egyetlen érdiként bekerült az Érdi Környezetvédő Egyesület projektje is. A Budafoki út 2-4. szám alatti hipermarketben a vásárlások után kapott zsetonokkal támogathatják a környezetvédők célját: a Duna-parton található Tőzike tanösvény felújítását.
A kisméretű, hordozható órák gyűjtése régi, több száz éves múltra visszatekintő passzió. A múlt század előtt főleg uralkodók, dúsgazdag mágnások engedhették meg maguknak ezt, mivel akkoriban az ilyen időmérők rendkívül drágák voltak. A Finta Rendezvényházban vasárnap az órák szerelmesei találkoztak.