Az ÉrdFM 101.3 Mondjon valamit, elhisszük című műsorának csütörtöki adásaiban nyolc héten át Szily Nóra és vendégei beszélgetnek. A Bundáskenyérben Szily Nóra elmondta: a sorozat tematikája az újratervezés - az elmúlt másfél év sokakat rákényszerített az életük újragondolására.
Tartalom flag-ek: Fontos
Most, fűtési szezonon kívül érdemes ellenőriztetnünk családi házunk kéményeit, és elvégeztetnünk a kályhák, kandallók, gázkazánok és konvektorok karbantartását is. Erre fontos odafigyelni, hiszen a lakástüzek jelentős része rendszeres ellenőrzéssel, a hibák kijavításával megelőzhető lenne.
Mindenki tesz valamit a társadalomért - vallja Zolta Tibor, az Év Tűzoltója, aki - mint ez a friss kitüntetés is mutatja - az átlagnál többet is tesz. Hivatásos katonaként kezdte pályáját, harmincévesen váltott hivatást. A rangos díj érdi kitüntetettjével az ÉrdFM 101,3 riportere beszélgetett.
A hőség miatt több vasútvonalon sebességkorlátozást vezettek be, közölte a Mávinform csütörtökön a Facebook-oldalán. A vonatok ezért több vonalon is jóval lassabban közlekednek, ami miatt megnő a menetidő.
Szomorúan végződött az Érdi Civil Állatmentők egyik múlt heti akciója, köszönhetően a "gazda" felelőtlenségének és nemtörődömségének. A sérült kutyust az állatvédők és az állatorvos, hiába tettek meg minden tőlük telhetőt, már nem tudták megmenteni.
Súlyos élelmiszerbiztonsági kockázatot jelentő higiéniai jogsértések miatt múlt héten bezáratta a hatóság a Lidl melletti kínai éttermet. Az undort keltő higiéniai és a nem megfelelő tárolási körülményekről a NÉBIH ellenőrei fotókat és videót is készítettek. Az étterem már újranyithatott.
Megható történetet osztott meg a Facebookon egy érdi férfi, akinek motoros rendőrök segítettek minél gyorsabban hazajutni az orvosi segítségre szoruló gyerekéhez.
A kedvezőtlen időjárási előrejelzések miatt egy héttel elhalasztották a július 19-én délutánra, a főtérre meghirdetett Legyél te is #aszfaltművész elnevezésű gyermekeknek szóló rajzversenyt.
Tartós élelmiszert, tisztálkodási és tisztítószereket gyűjtöttek a Fészek Gyermekvédő Egyesület munkatársai és az Egy szelet a szívünkből jótékonysági csoport önkéntesei az Intersparban szombaton. A nap végére megtelt ezekkel az érdi Karolina utcai Gyermekek Átmeneti Otthonának spájza.
Július 18-án rendezik a Nemzeti Vágta érdi előfutamát a Szőcs Géza Nemzeti Lovaskultúra Központban, Simonpusztán. A versenyprogramot zenés gálaműsor és lovas bemutatók színesítik. Kapunyitás fél tizenegykor, a döntő futamot 18 órakor tartják. A rendezvény ingyenes.