Elmarad a március 21-22-ei hétvégére tervezet szemétszedő akció az Érd-Sóskúti-fennsíkon és Ófaluban. Az Érdi Környezetvédő és Városszépítő Egyesület az országos veszélyhelyzetre, illetve az ismert járványügyi körülményekre tekintettel egy későbbi időpontra halasztja a programot.
Tartalom flag-ek: Érdekes
A Magyar Közút közölte, hogy megelőző intézkedéseik keretében extra fertőtlenítési munkákat végeznek a múlt hét óta a hálózatában lévő pihenőhelyeken.
A patikákba egyszerre csak annyi ember léphet be, ahány kassza van, a többieknek kint kell várniuk. A legtöbben szájmaszkot és fertőtlenítőt vennének, ha lenne, de nincs. Baloghné dr. Nagy Krisztina vezető szakgyógyszerész tanácsot adott, mi kell, hogy legyen otthon a házipatikában járvány idején.
Orbán Viktor miniszterelnök reggel az Operatív Törzssel egyeztetett, majd utána a parlamentben tartott beszédében ismertette a legújabb intézkedéseket. Lezárják a határokat, bezárják a mozikat, szórakozóhelyeket, 15 óra után csak a patikák, drogériák, élelmiszer üzletek maradhatnak nyitva.
A Földmunkás utca 122-ben, egy magánszemély, Lőrincz Péter kertjében Csukás István emlékére egy street art stílusú falat avattak. A rajzokat Medveczky György készítette. A házi ünnepségen Balla Imre, képviselő mondott köszöntőt. Csukás István tavaly hunyt el, a szülei Érden éltek idős korukban.
Kedves Olvasóink! A napokban bevezetett rendkívüli intézkedések miatt egy időre megváltozik az Érd Médiacentrum hirdetésfelvételi rendje.
Nem jön be azoknak a terve, akik úgy gondolták, a védettségi kártya miatt csak az első vakcinát adatják be maguknak.
Határozatlan ideig szünetel az egynapos sebészeti részleg a Romics László Egészségügyi Intézményben. Leállította a tervezhető műtéteket az országban Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere, ezért határozatlan ideig az érdi egynapos sebészet is szünetel.
Megszületett a Felelős Fiatalok 12 pontja arról, mit kell most nekik tenniük a koronavírus-járvány idején.
Felhívást tett közzé a Facebookon Dr. Makay Erika és Dr. Bognár Sára gyermekorvos, amelyben arra kérik a szülőket, hogy csak indokolt esetben menjenek a gyermekorvosi rendelőkbe, ezzel is minimalizálva az orvos- beteg találkozást.