Hétfőtől a Vodafone Magyarország hálózatán az országosan elérhető oktatási anyagokat tartalmazó weboldalak, applikációk (például: mozaweb.hu, oktatas.hu, nkp.hu, videotanar.hu, ekreta.hu) használata a tanév végéig nem terheli az adatkeretet a lakossági ügyfelek számára, írja a cég közleményében.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Hétfő reggel 32-ről fél kilencre 39-re emelkedett a koronavírussal fertőzöttek száma Magyarországon. A fertőzést magyaroknál mutatták ki.
Egyre több nagyvállalat tesz óvintézkedéseket a dolgozók védelme érdekében, ha pedig a munkahelyen vagy annak környezetében a járvány felüti a fejét, a munkáltatónak foglalkoznia kell ezzel a kockázati tényezővel.
Az iskolások a kormányrendeletnek megfelelően az osztálytermekben ünnepelték meg pénteken március 15-öt, vasárnap pedig a város vezetése és a helyi pártfrakciók koszorúztak az emlékműnél. Csőzik László polgármester és Aradszki András országgyűlési képviselő ünnepi beszédét vissza is hallgathatja
Meghalt egy koronavírusos beteg a Szent László kórházban – jelentette be Szaniszló Sándor, Pestszentlőrinc polgármestere. Az elhunyt XVIII. kerületi lakos volt és 75 éves.
A magyar stand up egyik legeredetibb figurája számára nincsenek tabuk, mindent kibeszél, viccet csinál a traumákból. A színpadon sosem politizál és nem is káromkodik. Kőhalmi Zoltán az a fajta nevettető,
aki szereti megmutatni, ott is van humor, ahol nem is gondolnánk rá.
Most pont az lenne a fő, hogy maradjatok otthon, csak a legszükségesebb esetben menjetek ki. Tudom, ez a legnehezebb. Nekem is. Még a gondolat is rossz, hogy otthon kell ülnöm, és ami még rosszabb, hogy nem találkozhatok a diákjaimmal. Lehet, hogy elég sokáig. Higgyétek el, ez nekünk is rossz.
Ahogy a koronavírus-fertőzés terjed hazánkban is, egyre több magánszemély, civil egyesület és cég ajánlja fel segítségét az élet minden területén: egészségügyi dolgozóknak, a leginkább veszélyeztetett időseknek, a távoktatásra kényszerülő iskoláknak és gyerekeknek.
Az intézmények bezárnak, de két napig ügyeleti rendszerben működnek, utána kijelölt, ügyeletet adó intézményekben vigyáznak azokra, akikkel nem tudnak otthon maradni a szülők. A nagyszülőket óvjuk a fertőzésveszélytől. A közétkeztetést az önkormányzat biztosítja annak, aki igényli.
Rendkívüli egyeztetést folytatott szombaton délelőtt az Önkormányzat és a Polgármesteri Hivatal vezetése, aminek eredményeképp levélben kérte Csőzik László polgármester a kormánytól, hogy a fenntartó önkormányzatok átmenetileg szüneteltethessék az óvodák és bölcsődék működését.