Nemrégiben tengernyi műanyagzacskó borított be egy útszakaszt és a mellette elterülő szántóföldet Tárnok és Pusztazámor között. Az esetről lakossági bejelentés érkezett a Hulladékvadász.hu-hoz, ahol Szebenyi Péter járt utána, mi is történhetett.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Az Érdi Központi Gyógyszertár ingyen szállítja házhoz a covidos pácienseinek a gyógyszereket. Azt kérik a betegektől, ne menjenek személyesen a patikába, inkább telefonon adják le rendelésüket.
November 20-án derült ki, hogy koronavírusos lett a KDNP frakcióvezető-helyettese, Aradszki András. A politikus állapotáról azóta nem lehetett hallani, de hétfőn a párt közleményben írta meg, hogy Aradszki intenzív kórházi kezelés alatt áll.
Köztudott, hogy télen nem minden madarunk vonul melegebb tájakra, számos faj itthon marad. Az már kevésbé közismert, hogy a tőlünk északabbra fekvő, mostohább téli klímájú területek madarai számára sok esetben Magyarország jelenti a telelőterületet.
A MÁV fejlesztési terveiben hangsúlyos szerepet kap az eddigieknél kényelmesebb, gyorsabb, korszerűbb jegyvásárlás feltételeinek biztosítása, ezért a december 13-i menetrendváltástól egy vadonatúj Elvira jegyértékesítési rendszert használhatnak a vonattal utazók a menetjegyek megvásárlásához.
Az ünnepekre készülődve a Telekom korlátlan mobilnetet vagy beszélgetést ajándékoz minden ügyfelének. A választott szolgáltatást – az Ünnepi Korlátlan Netet vagy az Ünnepi Korlátlan Beszélgetést – meghatározott időszakokra lehet aktiválni a Telekom alkalmazásban, közölte a szolgáltató.
Ha lemaradt volna a szombati szemétszedésekről, vasárnap is csatlakozhat egy-egy ilyen akcióhoz. Martin Norbertet az Érd Fm 101.3 kérdezte arról, hogy vasárnap hol és mikor szervez az Érdi Környezetvédő Egyesület szemétszedést.
Új klinikai onkológus, nőgyógyász szakorvos csatlakozott november elején a Romics csapatához. Eddig az onkológiai gondozást igénylő betegek tapasztalatok szerint máshol próbáltak ellátáshoz jutni, kevesen éltek ezzel a lehetőséggel. Dr. Orbán Lászlóval beszélgettünk.
Elérkeztünk Advent második vasárnapjához! A második gyertya jelentése mégis eltérő a múlt hetitől, hiszen ez a gyertya nem a hitet, hanem a reményt szimbolizálja számunkra. A gyertyát az Érdi Környezetvédő és Városszépítő Egyesület tagjai gyújtották meg az érdi főtéren.
Bősz Anett, a Liberálisok elnöke lesz a Demokratikus Koalíció jelöltje Pest megye 1-es számú körzetében a 2022-es országgyűlési választásokat megelőző ellenzéki előválasztáson . Közben Tetlák Örs, az Indexnek megerősítette, hogy hogy vele is számolni kell.