35 éves lett a Szirmok Női Kar, ez alkalomból pedig október 19-én 16 órától jubileumi hangversenyt adnak a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban. Nemcsak erről, de a kórus múltjáról, jelenéről és terveikről is kérdeztük jelenlegi és korábbi karnagyaikat, Stibló Annát és Gáborné Harmat Alizt.
Tartalom flag-ek: Érdekes
143 ember halt meg egy nap alatt, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 356 679 fő, de az aktív fertőzöttek száma is már 155 217 főre emelkedett, olvasható a koronavirus.gov.hu oldalon.
2020 júliusában vette kezdetét a Dunai Transznacionális Program keretében 10 Duna-mentén fekvő ország partnerségével a „Living Danube Limes” (Élő Dunai Limes) nevű projekt, melynek egyik jelentős magyarországi célhelyszíne Százhalombatta.
Csatlakozott az Érdi Környezetvédő Egyesület a 10 millió fa elnevezésű civil kezdeményezéshez. Első faültető akciójuk október 19-én, szombaton 10 órakor kezdődik a Forrás téren. Az Érd FM 101.3-nak Gyertyánági Lívia, az egyesület Környezetvédelmi Munkacsoportjának vezetője szolgált a részletekkel.
Elérhetők a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján a bevallástervezetek – közölte Facebook-oldalán Varga Mihály pénzügyminiszter.
Mindenki értékes és egyenjogú tagja a társadalmunknak. Erre hívja fel a figyelmet március 21-én a Down-világnapon az a napszabású akció, melynek során az emberek feltűnő színű és felemás zoknit húznak a lábukra.
A Kaukázus együttes Egyetlen szó című száma nyerte el az Év Dala 2021 díjat a Duna Televízió dalválasztó műsorában. Kardos-Horváth Jánossal beszélgettünk az Érd FM 101.3 reggeli műsorában a Bundáskenyérben. A frontember elárulta, a finálé előtt nem foglalkoztak a végső sikerrel.
Elkerülhetetlen a hús- és tejtermékek drágulása, közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara. Az áremelést a takarmányok világszerte tapasztalható, 30-50 százalékos drágulása okozhatja, ami az előállításon túl befolyásolhatja a feldolgozást is.
A Magyar Vöröskereszt véradást szervez október 18-án, pénteken 12:00-18:00 között a Szepes Gyula Művelődési Központban.
A tűzoltóknak kellett kimenekíteniük azt a hat kölyökkutyát, akiket anyjuk egy beomlott pincében hozott világra nagyjából két hete. Az állatok azóta már az érdi kutyamenhelyen várják további sorsukat.