Az Országos Könyvtári Napok keretein belül késedelmi díj nélkül visszaveszi a véletlenül otthonmaradt könyveket a Csuka Zoltán Városi Könyvtár, amely színes programokkal készül október 4. és 8. között.
Címkék: kultúra
Újabb epizóddal jelentkezik az Érd Médiacentrum irodalmi portréműsora, melynek vendége ezúttal Szabó Ilona Valéria, aki 30 évvel ezelőtt férjével közösen megalapította a város első nyelviskoláját. Elsősorban prózai írásait a 2010-es évektől publikálja, legutóbbi kötete épp a napokban jelent meg.
Október 1-jén nyitott meg a székesfehérvári Pelikán Galériában (Székesfehérvár, Kossuth L. u. 15.) Kéri Mihály Munkácsy-díjas érdi festőművész kiállítása, amely november 5-ig keddtől péntekig 10 és 18 óra között látogatható.
Ezzel a címmel nyílik fotókiállítás Százhalombattán az állatok világnapján, azaz október 1-jén, 18 órakor, a Barátság Kulturális Központban. Az interaktív kiállításmegnyitón az érdeklődők szakértőktől kaphatnak tanácsokat a felelős állattartás kérdéseiben.
Tizennegyedik alkalommal rendezi meg a Kőrösi iskola október 1-jén az Országos Katyika meg Matyika Mesemondó Versenyt, amit jelenléti és online módon szerveznek.
A Magyar Földrajzi Múzeum több programmal is készül ez alkalomból: 26-án egy különleges fotókiállítást láthatunk Burma csodálatos világáról, és ugyanide kalauzol el Kubassek János múzeumigazgató is előadásában. November 2-án könyvbemutatóval készülnek, 11-én a múzeumpedagógia lesz a középpontban.
Ezer helyből hétszáz már foglalt, háromszáz nyugdíjas azonban még igényelhet meghívót a szeptember 30-ai operettgálára: az Arénában mutatja be a Víg özvegyet a Fedák Sári színház. Aki szeretné megnézni, nem kell mást tennie, mint átvenni a meghívót a Művelődési Központban. A gála ingyenes.
Izmos irodalmi kötelékek avagy a megtalált önképzőköri jegyzőkönyvek címmel tart előadást Kosztolányi Dezsőről Hicsik Dóra, a Szabadkai Városi Múzeum könyvtárosa 2021. szeptember 22-én, szerdán 17 órától a Csuka Zoltán Városi Könyvtár felnőtt könyvtárában.A belépéshez védettségi igazolvány szükséges
Ismét megtartja idén a város az idősek világnapját: szeptember 30-án, csütörtökön, 15 órától ingyenesen nézhetik meg a szépkorúak a Víg özvegy című operettet az Érd Arénában. Belépés csak védettségi igazolvánnyal és meghívóval - ez utóbbit a művelődési házban vehetik át az idősek.
Harmadik koncertjét tartotta ebben a szezonban az Érdi Kamarazenekar, amely ez alkalommal orosz romantikusok műveiből adott hangversenyt. Rédai Erzsébet művészeti vezetőt az őszi, téli tervekről, fellépésekről is kérdeztük. Mint megtudtuk, októbertől már belső helyszínen koncerteznek.