A november elején megtartott kiképzéssel egybekötött nyílt nap után vasárnap a nagyközönség előtt ismét megmutatták magukat a huszárok, akiknek ezúttal is három napos kiképzést szerveztek a Simonpusztai Lovasparkban - a Simonpuszta Nemzeti Lovas és Hagyományőrző Egyesület, a Honvédelmi Sportszövetség támogatásával és a Magyar Huszár és Katonai Hagyományőrző Szövetséggel karöltve. A rossz idő ellenére a lovasparkba ellátogató érdeklődőket a szervezők végigkalauzolták hazánk történelmének főbb állomásain - a lovak és lovasaik segítségével. Volt itt ágyúdörgés, huszár karüsszel, sőt még lovas birkózás is.
Author: info@erdmost.hu
702 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést, ezzel a hazánkban regisztrált esetek száma 24 716-ra nőtt, az aktív fertőzöttek száma pedig 18 815-re. Az elmúlt 24 órában elhunyt 13 beteg.
Technikai kiütéssel szerzett országos bajnoki címet az Érdi Muay Thai Box Egyesület küzdősportolója, Kovács Zsuzsanna.
Nyolc arany- és három ezüstéremmel zárta le a szezont az Érdi Shaolin Wushu és Sportakrobatikai Sportegyesület, amelynek kung fusai a dunakeszi országos bajnoki döntőn szerepeltek.
Az akrobatikus rock and roll magyar bajnokságnak adott otthont az Érd Aréna vasárnap. Az országos seregszemlén az utánpótlás korosztályok versenyeztek reggeltől estig. A helyi Masters Sportegyesület öt egysége volt érdekelt.
A 62 éves Rob Daum csatlakozott a Kárpáti Farkasok stábjához. A 40 évnyi tapasztalattal bíró kanadai szakember elsősorban az edzők fejlesztésével foglalkozik.
Hosszú idő után rendeztek újra szumóversenyt, amelynek helyszíne ezúttal Szigetszentmiklós volt. A gyermektől az U23-as korosztályig indulhattak résztvevők, ahol 184 kategóriában hirdettek győztest.
A 5 Stars Érdi VSE U18-as teremlabdarúgója, Harsányi Dániel érdemelte ki az előző NB I-es idény Nyugati csoportjának gólkirályi címét, melyet a Megyeházán tartott Pest Megyei Gólkirályok Gáláján vehetett át.
Kaszás Elza diákolimpiai bajnok, emellett még két érmet szereztek az Érdi Spartacus SC női birkózói a döntőről, míg a felnőtt férfi csapat megőrizte NB I-es tagságát.
Magabiztos sikert aratott a Delta RSE Érd a női röplabda NB II Nyugat A csoport 10. fordulójából előrehozott mérkőzésen. Az érdi tigrisek a Közgáz Juniort fogadták és verték 3:0-ra az Érd Arénában.