A tűzijáték idejére a Duna két partján a nézők biztonságáért mentőegységek leszenk, helyzetüket pedig egy erre a célra készített digitális térképen bárki pillanatok alatt megkeresheti. Az OMSZ közleménye szerint a mentők által készített térképet az OMSZ weboldalán, a www.mentok.hu/tuzijatek linken, és a több mint félmillió felhasználó okostelefonján működő, ÉletMentő applikáción keresztül érhető el.
A rendezvények egészségügyi biztosításában az OMSZ mintegy 80 mentőegysége és közel 400 mentődolgozója vesz részt, munkájukat a Magyar Vöröskereszt önkéntesei is segítik – mondta Győrfi Pál, a szervezet kommunikációs vezetője. Az Országos Mentőszolgálat minden részletre kiterjedő mentési terv alapján 17 helyszínen a programok idősávjaihoz igazodva biztosítja majd a lehető leggyorsabb elsősegélyt valamennyi rászoruló számára.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) a honlapján azt közölte, hogy az idei tűzijáték biztosítására jelentős tűzoltói erők vonulnak ki. Az eseményt 17 tűzoltó felügyeli majd 13 tűzoltóautóval, 2 hajóval, 9 motorcsónakkal és emelőkosaras járművel. A tűzoltók nemcsak a tűzijáték biztonságos lebonyolítását felügyelik, hanem ellenőrzik a pirotechnikai termékek telepítését, a menekülési lehetőségeket és a rendezvény hangosítását is.
Az OKF tájékoztatása szerint a Duna közepén lévő bárkákról, pontonokról, illetve az Erzsébet-hídról és a Szabadság hídról 40 ezer tűzijátékot lőnek ki 9528 vetőcsőből. A Duna pesti és budai oldalán a katasztrófavédelem egy-egy hajója és több rohamcsónakja biztosítja a rendezvényt. Annak érdekében, hogy a tűzoltók mielőbb az esetleges kárhelyszínre érkezzenek, a tűzoltóautók a rakpartokon állnak majd készenlétben.
Kedvezőtlen időjárás esetén a rendezvény biztonságáért felelős operatív törzs az egész rendezvényt le tudja állítani.