Úszás: így zárták a Budapest Opent az érdiek

Két A- és három B-döntővel és hat egyéni csúccsal zárták a négynapos Tüske uszodában rendezett Budapest Bajnokságot az Érdi Vízisport Kft. utánpótláskorú úszói.

Mint beszámoltunk róla, a verseny első napján egy A- és két B-döntőt, a másodikon pedig két B-döntőt értek el Magó Gábor tanítványai a Tüske uszodában rendezett Budapest Openen, ahol a hazai elit is rajtkőre állt.

Az érdiek a verseny utolsó két napján is kitettek magukért, hiszen ketten is A-döntőzhettek: előbb 50 méter mellen Jankó Donát javított 8 századot egyéni csúcsán és végzett 7. helyen, majd Tohl Patrik eddigi legjobbján közel 7 tizedet faragva érte hetedik helyen a falat.

Az A-döntő mellett Jankó 100 pillén B-döntőzhetett, ahol majd’ két másodpercet javítva végzett 6. helyen. Hozzá hasonlóan Őri Rebeka is B-döntőt úszott 100 gyorson, ahol rekordján 3 tizedet javítva végzett 8. helyen és bár még 50 háton is bejutott a B-döntőbe, onnan szabálytalan rajt miatt kizárták.

Ennek ellenére Őrinek összejött egy újabb bravúr, hiszen 100 gyorson is javított csúcsán és 38. lett. Hozzá hasonlóan Tohl Patrik is faragott legjobbján 100 gyorson, de ez neki is csak a 20. helyre volt elég.

Mint Magó Gábor, az Érdi Vízisport Kft. vezetőedzője az ÉrdMost.hu-nak hangsúlyozta, a verseny céljait több részre kell lebontani, mert az úszók más-más elvárásokkal álltak rajtkőre.

Mint részletezte, vannak, akiknek még fontos megméretéseik lesznek, így a július végén Debrecenben rendezendő serdülő országos bajnokságra készülők közül többen csak néhány számot vállaltak, vagy egyáltalán nem is indultak, illetve vannak azok, akik már túl vannak az év fő versenyén és ők cikluszáró versenyként tekinthettek a Budapest Openre.

„Volt egy-két kiemelkedően jó eredmény, Tohl Patrik pillangón például jó formát mutatott még a fő verseny után egy héttel is, 50 és 200 méter pillangón egyéni csúcsot tudott úszni, amivel nagyon elégedett voltam, de a többieknek is voltak – főként a rövidebb számokban – jó eredményeik”

– fogalmazott Magó Gábor, hozzátéve, a néhány héttel ezelőtti ifjúsági országos bajnokságon bizakodva várták a 200 méter pillangót, mert Tohl Patrik és Ángyán Máté teljesítménye is azt mutatta, hogy közel járnak az egyéni csúcshoz, ez előbbinek össze is jött és befért 2:02 perc alá.

„Most realizálni tudta azt a korábbi jó formát, így egy jó egyéni csúccsal tudta zárni a szezont”

– tette hozzá a vezetőedző.

Magó Gábor arról is beszélt, sokan nem a fő számukba neveztek, hanem kiegészítő számokat vállaltak és a nemzetközileg is erős mezőnyben az érdiek ezúttal érem nélkül maradtak.

Az Érdi Vízisport Kft. versenyzői közül legközelebb a július elején Rómában rendezett ifjúsági Európa-bajnokságon a 2004-es születésű Csulák Lia áll rajtkőre, aki előzetesen négy számba nevezett, de mint korábban az Érd Tv-nek ő maga és edzője is elmondta, a programtól függ, mely számokat vállalja, de vélhetően 2-3 számban biztosan érdekelt lesz.

Ezt követően az érdiek július 28. és 31. között a Debrecenben rendezendő serdülő országos bajnokságon lesznek érdekeltek.

Az Érdi Vízisport Kft. eredményei a Budapest Bajnokságon, Tüske uszoda
Jankó Donát (2003):
50 m gyors 24., 0:25,88; 100 m mell B-döntőben 4., 1:08,60; 50 m pillangó B-döntőben 6., 0:26,58, 100 m gyors, 31., 0:55,60; 50 m mell 7., 0:30,81; 100 m pillangó B-döntőben 6., 0:58,52
Őri Rebeka (2004): 50 m pillangó 24., 0:30,52; 100 m gyors 38., 1:03,89; 50 m hát 10., 0:32,06; 200 m gyors B-döntőben 8., 2:14,99
Pigler Attila (2003): 100 m hát 25., 1:06,97; 50 m gyors 21., 0:25,65; 400 m gyors 18., 4:14,70; 100 m gyors 36., 0:56,46
Polgár Laura (2003): 50 m gyors 27., 0:29:09; 100 m hát B-döntőben 2., 1:10,19
Tohl Dániel (2005): 1500 m gyors 14., 16:56,30
Tohl Patrik (2004): 200 m pillangó 5., 2:01,98; 200 m vegyes 19., 2:16,36; 50 m pillangó B-döntőben 4., 0:26,31; 100 m gyors 20., 0:54,20; 100 m pillangó 8., 0:56,25