Június 20-án, szombaton a Magyar Földrajzi Múzeum ismét egy különleges utazásra invitálta az érdeklődőket a Múzeumok Éjszakáján. A „Távoli tájak, közeli élmények” mottó jegyében egyetlen este alatt a vendégek megismerhették az észak-európai népek zenéit, Indonézia misztikus hangzásvilágát, Peru lenyűgöző természeti és kulturális kincseit, valamint a Föld legelzártabb vidékeit.

Az Érdi Kamarazenekar, a Sattwa & Norbi Pan koncert, izgalmas tárlatvezetések különleges élményt nyújtottak a látogatóknak. A kreatív foglalkozások, mint a sashiko hímzéstechnika, a fonalmandala, a pontfestés és a földgömb-esztergálás, valamint az Ethnosound hangszerbemutató is nagy sikert arattak.

A tárlatvezetések során Tüske Gyula az ELBIDA – Antik útikalandok a könyvespolcon időszaki kiállítást mutatta be, Fekete-Mácsai Anetta múzeumigazgató pedig az Indonézia járatlan útjain című előadásában Balázs Dénes és Horváth Mihály 1964–65. évi indonéziai expedíciójának válogatott fotográfiáit ismertette.
A rendezvényen készült képeinket az alábbi galériára kattintva lehet megtekintetni:












































