Elfogadta az Érdi Sport Kft. új, módosított üzleti tervét a város közgyűlése. Ellentétben az előző üléssel, ahol hosszú vita előzte meg az elutasító döntést (erről itt olvashatnak), most rövid idő alatt határoztak, és egyhangúlag igennel szavaztak a képviselők.
Eszerint az ÉRD az NB I/B-ben indul a következő szezonban (a licenc-engedélyt a szövetségtől már megkapta). A TAO-kereten felül a város a következő szezonban mintegy 60 millió forinttal támogatja a kézilabdát. Ebből jó eséllyel 20-25 millió forintot szponzori bevételből realizálni tudnak az idén, így a 2025-ös önkormányzati költségvetést a támogatás nem, vagy csak alig terhelné meg.
Csőzik László bevezetőjében hangsúlyozta: több szinten és több körben tárgyaltak a Magyar Kézilabda Szövetséggel, a játékosok szüleivel, az utánpótlásban dolgozó edzőkkel, továbbá egyeztetés is volt potenciális szponzorokkal. Sok mindent figyelembe kellett venniük a mostani nehéz helyzetben, de a legfontosabb, amit szem előtt kellett tartaniuk, hogy az utánpótlás, az érdi kézilabda világa fennmaradjon.
„2020 óta ennek az önkormányzatnak, ennek a szegény városnak messze meghaladja az anyagi képességeit és kapacitásait, hogy fenntartson egy ilyen drága versenysportot. Ezzel az elmúlt hat évben nagyon sokszor szembesültünk” – jegyezte meg.

Elmondta, hogy az új, módosított üzleti tervet a Sport- és a Pénzügyi Bizottság is támogatta, ahogy az Érdi Sport Kft. felügyelőbizottsága is – ez utóbbi a jövőbe vetett bizalommal, ugyanis, mint megjegyezték, a bevételek, illetve a szükséges források rendelkezésre állását nem látják.
Csőzik László hangsúlyozta: háborús állapotok vannak (a Keresztapát idézte: olyan időket élünk, amikor matracokon alszunk). Bármelyik pillanatban előállhat az a helyzet, hogy már a folyószámlahitel is elfogy, és mivel a város folyószámla-egyenlege -1,2 milliárd forinton áll, a pénzügyi iroda nem adta ellenjegyzését a javaslathoz. Ugyanakkor – emelte ki – a fedezet biztos, hogy rendelkezésre áll majd, akkor is, ha a remélt szponzoráció nem jön létre.

A polgármester hozzátette: ellenjegyzés hiányában minden felelősséget magára vállal. „Soha nem fordult elő, hogy a polgármesternek ennyire ott kelljen lennie a menedzsment közvetlen felügyeleténél. Ott leszek a következő időszak döntéseinél, mert be kell hegeszteni a sebeket, és újra kell indítani a működést.”
Tisztában van azzal is, hogy a jövőben sok új stratégiai döntést kell majd hozni, többek közt azzal kapcsolatban, hogy továbbra is Kft. formájában működjön-e az érdi kézilabda, vagy egyesületként. Fontos az is, hogy milyen az együttműködés az Érdi VSE-vel, és hogy a Budaörssel és az Esztergommal milyen megállapodásokat kötnek, hiszen ha ezek a klubok nem adnak kölcsönjátékosokat, valószínűleg nem sikerül majd a bennmaradás. Márpedig cél az is, hogy a következő szezonban is az NB I/B-ben indulhassanak az érdi lányok.

Való Viktor (MKKP) hiányolta, hogy az Érdi Sport Kft. ügyvezetője nem jelent meg a képviselő-testület, illetve az illetékes bizottságok előtt, ahol beszámolhatott volna arról, hogy milyen tervei vannak a kézilabdával kapcsolatban.
Közölte továbbá, hogy az előírásos 3 nap helyett 6-8 óra telt el üzleti terv kézhezvétele és a szavazás között, így pedig csak az tud felelősen dönteni ekkora összegekről, aki jól ismeri a témát, vagy nem mond igazat.

Tetlák Örs (független) egyetértett Való Viktorral abban, hogy nehéz úgy felelősségteljes döntéseket hozni, ha a képviselőknek nincs módjuk tüzetesen áttanulmányozni az ehhez szükséges anyagokat, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy igennel voksol majd.
A testület végül egyhangúlag szavazta meg az előterjesztést, Csőzik László pedig köszönetet mondott azért, hogy minden képviselő – politikai lövészárkoktól meg választóvonaltól függetlenül – támogatta a javaslatot. „Tényleg fontos, hogyha meg tudjuk menteni, akkor mentsük meg a kézilabdát, de a munka dandárja, az most következik.”