Hétfőn is bottal üthetjük a nyár nyomát

Hétfőn is bottal üthetjük a nyár nyomát

A hét második feléig marad a hűvös idő.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Hétfőn Észak-Dunántúlon és az északi tájakon megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, gyenge intenzitású, időszakos eső is előfordulhat. Ezzel szemben máshol kevesebb felhőre számíthatunk, délkeleten akár többórás napsütéssel, és zápor, zivatar is csak kevés helyen alakulhat ki – áll az Országos Meteorológiai Szolgáltat előrejelzésében.

A nyugatias szél nagy területen lesz erős, helyenként viharos széllökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 16 és 23 fok között valószínű. Késő estére 12 és 17 fok közé hűl le a levegő.

A nap folyamán elvétve egy-egy zivatar még előfordulhat. A legintenzívebb cellák környezetében kis szemű jég (max. 1-2 cm), intenzív csapadékhullás (10-15 mm), illetve viharos széllökés (60-70 km/h) még lokálisan előfordulhat. Az esti órákra minimalizálódik a zivatarok kialakulási esélye.

A hét közepén még érkezik egy hidegfront, ennek hatására helyenként előfordulhatnak záporok, zivatarok, de már emelkedő nappali csúcsértékekkel számolhatunk. Az előrejelzések szerint a hét második felében megszűnik a csapadékhajlam és a hétvégére 30 fok körüli értékekkel tér vissza a nyár.

fotó: pixabay.com

További cikkeink

Súlyos kutyatámadás, erkélyről lezuhanó francia bulldog, bántalmazott kiskutya és mentett mezei nyuszi. Csak néhány példa azok közül, amelyekről az ÉrdMost új podcastjében szó esett. Soós

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email