Nem véletlenül: a változtatás egyre sürgetőbb, hiszen az utóbbi évtized volt az eddigi legmelegebb a mérések kezdete, azaz 140 év óta.
Kapcsolj le, de tartsd nyitva a szemed!
„Kapcsolj le, de tartsd nyitva a szemed!” – így szól az idei Föld órája jelmondata arra utalva, hogy a szimbolikus 60 perces sötétség mellett a világ legnagyobb önkéntes akciója egyre inkább a természeti értékekre és azok megóvására, ezzel együtt pedig a fenntartható életmódra helyezi a hangsúlyt. A WWF Magyarország tájékoztatása szerint azonban ez nem meglepő, hiszen
EMBERI TEVÉKENYSÉGÜNK ELVÁLASZTHATATLAN A TERMÉSZETTŐL, ÉS HOSSZÚ TÁVON IS NYOMOT HAGY RAJTA.
Éppen ezért arra szólítanak, hogy a lekapcsoláson túl is legyünk aktívak. A Föld óráján minden év márciusának utolsó szombatjának estéjén világszerte lekapcsolják egy órára a nélkülözhető világítást, és áramtalanítják az elektromos készülékeket.
A FÖLDNEK SZENTELT 60 PERC CÉLJA NEMCSAK AZ, HOGY OTTHONAINKBAN ÉS VÁROSAINKBAN SZIMBOLIKUSAN KIALUDJANAK A FÉNYEK,
hanem hogy az emberiség tudatára ébredjen, hogy a fenntartható jövő megteremtése és bolygónk állapotának megóvása mindannyiunk felelőssége.
A www.foldoraja.hu linken regisztrálva bárki követheti a példát: március 27-én 20:30-tól egy órára leoltva a világítást, és kikapcsolva minden elektronikus berendezést kifejezheti támogatását természeti értékeink megóvásáért.
Egyénileg és településenként is lehet regisztrálni
Mi sem lehetünk egészségesek, ha a minket körülvevő ökoszisztéma beteg – itt az utolsó utáni pillanat a szemléletváltásra. Ez az üzenete a WWF Magyarország idei kampányának. Az akció ugyanis nem csupán a 60 perces lekapcsolásról szól. Sokkal inkább arra próbálja meg felhívni a figyelmet, hogy
AZ EMBERI TEVÉKENYSÉG KÖVETKEZTÉBEN TERMÉSZETI KINCSEINK SÚLYOS MÉRTÉKBEN ÉS GYORSULÓ ÜTEMBEN PUSZTULNAK,
de minden szereplő – kormányok, vállalatok és egyének – tehet azért, hogy megállítsuk ezt a tendenciát. Hiszen csak akkor lehetünk egészségesek, ha hagyjuk élni a természetet.
A FÖLD ÓRÁJA AKCIÓ MÉG 2006-BAN, AZ AUSZTRÁL WWF KEZDEMÉNYEZÉSÉRE INDULT, DE MÁR A KÖVETKEZŐ ÉVBEN NEMZETKÖZI ESEMÉNNYÉ VÁLT.
Akkor Sydney-ben kapcsolták le a fényeket egy órára, hogy ezzel hívják fel a figyelmet a klímaváltozásra. Egy év múlva, 2007-ben pedig egy óra alatt már 10,2 százalékkal csökkent a fogyasztás csak ebben a városban.