Erről szólt köszöntőjében T. Mészáros András polgármester és Dirk Janetzko, a budapesti AVL HTC ügyvezető igazgatója, s ezt fejtette ki bővebben megnyitójában Josef Mittlmeier, a Regenburgi Egyetem professzora. Egyebek közt utalt rá, hogy az emberi közösség számos nagy konfliktust rejt, de ugyanannyi nagy lehetőséget is, s csak akkor fogjuk megtalálni a jövőnket, amelyet érdemes megélni, ha sikerül a meglévő lehetőségeket közösen kiaknázni. Ebben egyformán szerepük van a műszaki tudományoknak és a művészeteknek. Erre hívja föl a figyelmet ez a tárlat.
A megnyitón ott volt dr. Aradszki András országgyűlési képviselő és Elisabeth Ellison-Kramer, az Osztrák Köztársaság budapesti nagykövete.
A grazi központú AVL a világ legnagyobb független – belső égésű, hibrid, valamint elektromos motorok és hajtásláncok fejlesztésével foglalkozó – vállalatcsoportja, a globális járműipar egyik meg-határozó szereplője. A 2002-ben alapított AVL Hungary – a hazai járműipar 100 éves tradícióját és a cégcsoport innovációs tevékenységét ötvözve – az elmúlt 16 évben élen járó kutató-fejlesztő centrummá vált a hajtásláncrendszerek területén.
A cégcsoport 2011 óta támogatja a Regensburgi Egyetem képzőművészeti fakultását, egyebek között azzal, hogy évente tárlatot rendez a hallgatóknak, aminek immár harmadik éve az Érdi Galéria ad helyet. Nem véletlenül, hiszen jövőre elkészül városunkban a budapesti AVL új központi telephelyének első üteme, ahol, majd az 2022-es teljes befejezés után 700 szakember fog dolgozni – árulta el a megnyitón Dirk Janetzko.
A kiállítás június 22-ig látható az Érdi Galériában.