A csütörtöktől vasárnapig tartó tábort a Magyar Huszár és Katonai Hagyományőrző Szövetség és a Simonpuszta Nemzeti Lovas és Hagyományőrző Egyesület szervezte, a honvédelmi tárca támogatásával. A négy nap alatt a több mint hetven kishuszár komplex ismeretekkel gazdagodott: a tíz raj tíz állomáshelyet látogatott végig, ahol különféle feladatokat oldottak meg, a filmvetítéstől a lovagláson át a lőgyakorlatig. A szombati nyílt napon a felnőtt és ifjúsági huszár hagyományőrzők bemutatták a katonai lovaglás alapjait, huszár karüsszeleket, valamint lőgyakorlatokat is láthatott a közönség.
A rendezvényt dr. Aradszki András országgyűlési képviselő nyitotta meg, aki köszöntőjében hangsúlyozta: amíg ilyen lelkesen, önfeláldozóan, akarattal és erővel őrizzük hagyományainkat, illetve azok emlékét, akinek hősiességéből a mai napig táplálkozni tudunk, bár bonyolult és nehéz, sok kihívással teli korban élünk, a magyarság megmarad magyarnak.
– A magyar kormány, a magyar politika fontosnak tartja, hogy az identitás megerősödjön, legyen egy olyan nemzeti minimum, amibe beletartozik, hogy magyarnak lenni kötelesség, és a kultúrát, a hagyományt, a kereszténységet meg kell őrizni, és tovább kell lépni a múlt szakadékain – tette hozzá.
T. Mészáros András polgármester azt emelte ki: büszke arra, hogy e rendezvényre Érden, Simonpusztán kerülhetett sor, és reményét fejezte ki, hogy még szorosabban együtt tudnak majd működni a hagyományőrző egyesülettel, illetve hogy ennek az első ízben megrendezett tábornak lesz folytatása a jövő esztendőben.
Dr. Korein László, az egyesület elnöke, a rendezvény házigazdája hangsúlyozta: a tábor nem jöhetett volna létre a honvédelmi tárca segítsége nélkül, és köszöntet mondott az önkormányzatnak is.
– Bízunk benne, hogy nem ez az utolsó huszártábor egyesületünk életében. Szeretnénk a nemzeti lovas kultúra központja lenni Magyarországon, és minél szélesebb körben terjeszteni a lovas kultúrát – tette hozzá.
A nyílt napon a kishuszárok büszkén mutatták be tudományukat. Volt, akinek ez volt élete legelső bentlakásos tábora, mint az ötéves Marcellnak, aki a nővérével, a nyolcéves Rékával és édesanyjával érkezett Simonpusztára. Mint megtudtuk, Marcell nagyon büszke arra, hogy a nagyfiúkhoz tartozhat, és hogy a korkülönbség dacára ő is egyenrangú tagja lehet a csapatnak. Sok új élménnyel ment haza, ahogy többi társa is.
Tekintse meg képgalériánkat: