Rongálás vétségének gyanúja miatt folytat nyomozást ismeretlen tettes ellen a Budaörsi Rendőrkapitányság, mert egy Kötő utcai ház falát legutóbb 2021. július 31-re virradó éjszaka valaki összefirkálta és a tulajdonosnak kb. 400 ezer forintos kára keletkezett.
Elfogadta a város kérelmét a megyei kormányhivatal, így legkorábban jövő februárban kell kifizetni a Műszer Automatika pénzét.
Gia Form-VMG DSE néven indul a férfi kosárlabda NB II 2021/22-es idényében az érdi kosárlabdacsapat, amelynek keretében jelentős változások voltak a nyár folyamán, hiszen négyen távoztak, de már ugyanennyien érkeztek is az egyesülethez.
Eljött a szeptember és így az iskolakezdés. Ebben az időszakban nemcsak a diákok vesznek ki lakásokat, hanem többek költöznek is. Sokan azonban elfeledkeznek arról, hogy a kiadott lakás után adózni is kell. Az adó mértéke 15 százalék.
A Sulizsák Program keretein belül ruhagyűjtési napot szervez a Tárnoki II. Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskola. A ruhákat szeptember 20-án reggel és 21-én a délelőtti szállítják el a felsős épületből. A program célja a textil újrahsznosítása, miközben az intézményt is támogatják
Szeptember 9-12. között ismét megrendezik az AVL-Érdi Jazz Fesztivált, melyen az idén 75 éves Berki Tamás hazánk egyik legismertebb jazz énekese is fellép. A Berki Tomi 75 című koncertről beszélgettek az énekessel munkatársaink az Érd Fm 101.3 Bundáskenyér című műsorában.
A Hosszúréti-patak partfalának helyreállítására nyújt be a város pályázatot, illetve koncesszióba adja a budaörsi távhőszolgáltatás ellátását. Többek között erről döntöttek a 2021. szeptember elsején megtartott rendkívüli képviselő-testületi ülésen.
A Fészek Gyermekek Átmeneti Otthonának közösségi tereit az elmúlt hónapban újjá varázsolták, elősegítve ezzel, hogy az intézménybe kerülő gyermekek szép környezetben éljenek.
Szombaton rendezik meg Érden a Live Street Art-ot, melynek során tíz grafitti művész készíti el alkotását, miközben színes programok zajlanak. Az Érd Fm 101.3 Bundáskenyér című műsorában Barakonyi-Tóth Viktóriával, a Szepes Gyula Művelődési Központ igazgatóhelyettesével beszélgettek munkatársaink.
Az M0 autóút 18-as kilométerszelvényében történt anyagi káros közlekedési baleset 2021. szeptember 2-án 7 óra körül. A balesetben részes járművek közül kettőt, két román férfi vezette, akik migránsokat szállítottak.