Az ÉKFI munkatársai csütörtökön összegyűjtötték a város keleti bevezető, bekötő útjai és a piac utcája, a Széles utca mentén a rengeteg aprószemetet.
Számlálóbiztosok jelentkezését várja az érdi Polgármesteri Hivatal az október 1-je és november 28-a között zajló népszámlálásra. A biztosok többek között adatfelvételt végeznek, ellenőrzik a címeket és lakóegységenként kérdőívet töltenek ki tableten.
A nehéz helyzetben élő családok idén is igénybe vehetik a gyermekenként tíz-tízezer forintos tanévkezdési támogatást az önkormányzatnál. A beadványok már most, július végén folyamatosan érkeznek a hivatalba.
A nagy érdeklődésre való tekintettel július 28-án, azaz most csütörtökön ismét kastélypince-látogatást szerveznek a Szapáry-kastély alatt húzódó kazamatákba. A túrát Csőzik László polgármester vezeti.
Megrohamozták a fatelepeket és a klímaszaküzleteket az érdiek, miután kiderült, a kormány a rezsicsökkentést is csökkenteni fogja. A vevők szinte egymás kezéből kapkodják a tűzifát, az iramot a kereskedők és az erdészetek sem bírják szusszal.
Két csomópontépítési projektet mutatott be a NIF, illetve Aradszki András országgyűlési képviselő és Csőzik László polgármester hétfőn, a Polgárok Házában. A rendezvényen részt vettek a térség polgármesterei is.
Rokonai üldözték, megverték, majd az autóját is megrongálták egy huszonegy éves érdi férfinek. A rendőrség most zárta le az eljárást.
A IV. Érdi Vágtán a Kishuszárok között Érd a 2. helyet szerezte meg.
Péntek délután megnyitotta kapuit az érdeklődők előtt az Érdi Művésztelep.
Érdi és budapesti drogtermesztő- és dílerpárost fogott a Nemzeti Nyomozó Iroda. Egy éve kezdték termeszteni a növényt, a drogot pedig eladták. Videóval!