Elektromos rollerrel közlekedett az M1-es autópályán egy fiatal férfi még hétfőn Bicske térségében. Magyar Közút útellenőre értesítette a rendőrséget. A fiatalember a következő lehajtónál letért az autópályáról és az 1-es főúton folytatta útját, a rendőrök ott már nem találták meg.
A veszélyhelyzetre tekintettel lehetőség nyílt arra, hogy egyes tevékenységek engedély helyett bejelentés alapján is folytathatók legyenek. Így egy építmény használatba vételének engedélyezése is gyorsabbá és egyszerűbbé válhat. Az ügyintézés menetéről Érd jegyzője is tájékoztatást adott ki.
VÍzvezeték-rekonstrukciós munkálatok miatt szerdán 8 és 14 óra között szünetelhet az ivóvíz-szolgáltatás több érdi utcában.
A világon 173 998 753 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 3 747 372 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint szerda reggeli adatai szerint.
A Vész alkalmazás tájékoztatása szerint Diósdon, a Szabadság utcában történt karambol, tűzoltói beavatkozásra is szükség van.
Hiába csökken a koronavírusos esetek száma, továbbra is vigyázni kell, hiszen a mai napig az ország különböző részein találnak betegeket - mondta Szlávik János infektológus, a Dél-Pesti Centrumkórház főorvosa a Kossuth Rádióban.
3535-ről 3556 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma, és elhunyt 5 idős krónikus beteg.
Kiderült, erre az egyszerű kérdésre csak bonyolult válasz adható. Az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársait, Gaál Áron meteorológust és Lakatos Mónika éghajlati szakértőt az időjárási előrejelzések módszeréről, pontosságáról és a klímaváltozás hatásairól kérdeztük.
A háromszoros Zöld óvoda most már Állatbarát is.
Öt nap különbséggel adott, majd vett el Érdtől több mint 37 millió forintot a kormány. Így nem épül a közeljövőben pihenőpark és futókör Parkvárosban. A Miniszterelnökségen működő programiroda különös módon indokolt.