Február 25-én tartják a kommunizmus áldozatainak emléknapját. Először 2001-ben emlékeztek meg a kommunista diktatúra áldozatairól az Országgyűlésben és a középiskolákban, majd minden évben sor kerül emlékünnepségekre. Csőzik László polgármester Facebookban emlékezett meg az áldozatokról.
Tartalom ikonok: Videó
A nyomozás adatai szerint két férfi csalt ki több százezer forintot egy idős, százhalombattai nőtől, arra hivatkozva, hogy annak rokonaként balesetet szenvedett. A nőnek azonban gyanús lett a dolog, bejelentést tett a rendőrségen, akik rövid időn belül el is fogták a gyanúsítottakat.
Szegeden ülésezett szerda délelőtt a Magyar Önkormányzatok Szövetsége. A találkozó egyik programpontja – amiben Érd is érintett volt –, hogy létrehozták a MÖSZ Megyei Jogú Város Tagozatát. A megbeszélésen online formában Csőzik László polgármester is részt vett.
Nem jött össze az újabb bravúr az ÉRD női kézilabda csapatának, amely ugyan igyekezett megnehezíteni a harmadik helyen álló Siófok KC dolgát a női kézilabda NB I 14. fordulójában, de a Balaton-partiak magabiztos teljesítménnyel győztek 37–32-re.
Sorozatban ötödik mérkőzésén őrizheti meg veretlenségét egy esetleges Siófok KC elleni pontszerzéssel az ÉRD, amely a női kézilabda NB I 14. fordulójában, az ÉRD Aréna zárt kapui mögött látja vendégül a tabellán harmadik helyezett Balaton-partiakat. Tartsanak az érdmost.hu élő közvetítésével!
Hátrányból felállva győzött 5-2-re utolsó téli edzőmérkőzésén az Érdi VSE. Az NB III Nyugati csoportjának ötödik helyén álló együttes a Keleti csoportban szereplő Salgótarjáni BTC vendégeként tartotta főpróbáját. A tavaszi idény első bajnokiján, február 28-án a ZTE FC II vendégeként játszanak.
A Környezetvédő Egyesület március 7-én, az Ága-Boga Nagycsaládosok Érdi Egyesülete a március 13-i hosszú hétvégén, a Horgászegyesület pedig 21-én számolja fel az általa kiválasztott területen található illegális hulladéklerakókat. Az egyesületek önkéntesek jelentkezését is várják!
Harminc intézmény - óvoda, iskola, múzeum stb. – harminchét épülete, valamint közterületek kapnak új térfigyelő kamerákat az elkövetkező hónapokban. A Modern Városok Program keretében 181 millió forintot fordít erre Érd – jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján T. Mészáros András polgármester.
Az eddig jellemző kémiai szúnyoggyérítés helyett idéntől a nagyobb hatékonyságú biológiai megoldással gyérítik a szúnyogokat Érden - tudta meg az Érd Tv Tetlák Örs alpolgármestertől. Mint hozzátette, a katasztrófavédelem a jövőben is végez kémiai gyérítést, de reméli, ez kevésbé lesz jellemző.
Sorozatban megnyert négy mérkőzés után a Siófok KC ellen már extra teljesítmény kell a pontszerzéshez az ÉRD női kézilabda csapatának, amely február 24-én, 16 órától látja vendégül az ÉRD Arénában a Balaton-partiakat. A mérkőzést az érdmost.hu-n élőben közvetítjük!