Nagyon nagyot tudtunk előrelépni mindazon területeken, amelyeket az emberek fontosnak tartanak. Kívánom valamennyiünknek, hogy folytatódhasson ez az építkezéssorozat. Sok munka van még, amit el kell végezni, és mi készen állunk arra, hogy el is végezzük – fogalmazott T. Mészáros András polgármester.
Tartalom ikonok: Videó
A választás tétjéről és a következő évek feladatairól, programjáról beszélt pénteki sajtótájékoztatóján Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője. Mint azt kiemelte, 12 + 1 pontot fogalmaztak meg a Batthyány Program legfontosabb feladataiból.
Bruttó 50 millió forinttal szponzorálja az ÉRD női kézilabda csapatát a Fejér B.Á.L. Zrt. – számolt be a hírről Csőzik László, Érd polgármestere, hozzátéve, Horváth Rolandék az elmúlt hetek eredményeivel is bizonyították, hogy érdemesek a támogatásra, mert helyük van az NB I-ben.
A lakosságszolgálati iroda, a városrendészet és a városvezetés kivételével otthoni munkavégzésre álltak át az Érdi Polgármesteri Hivatalban. Csőzik László polgármester beszámolt róla, az elmúlt időszakban a Városházán hat fertőzöttet találtak, de két bölcsődei gondozó tesztje is pozitív lett.
Csott Károlyt indítja a Mi Hazánk Mozgalom Pest megye 1. számú választókerületében a 2022-es országgyűlési választásokon - jelentette be Novák Előd, a párt alelnöke. Csott Károly fő problémának tartja a csatornázási ügyet, az utak állapotát és a közbiztonságot, de szeretne kórházat a városba.
Az ország és a helyi települések előtt álló kilátásokat elemezte dr. Aradszki András országgyűlési képviselő csütörtöki sajtótájékoztatóján, bő egy héttel az önkormányzati választások előtt. Mint mondta: a Fidesz kongresszusa fontos üzenetekkel bírt az önkormányzati választások tekintetében.
Átadták a Sasvárosi egészségházat, amely hamarosan két háziorvosi, két gyermekorvosi rendelővel, egy fiókgyógyszertárral, három védőnői szolgálattal, egy körzeti megbízotti irodával és egy közösségi térrel nyitja meg kapuit. Ezzel Érd egészségügyi programja befejeződött – fogalmazott a polgármester.
Csőzik László azt várja, március végére kiderül, Érd kap-e a kieső bevételek kompenzálására támogatást a kormánytól és ha igen, mennyit. A polgármester március 9-én egyeztetett a kormánnyal, s négymilliárd forintos támogatásért folyamodott.
Április 3-án indul a zöldjárat. Ebben az évben szétválasztják a zöldhulladék-gyűjtést fűre, lombra és külön gallyhulladékra, amit egy méteres kévékbe kell majd összekötni. Amíg nem találnak megfelelő lebomló zsákot, addig továbbra is a hagyományos polietilén zsákokba gyűjtenek.
A Meseház ovisok gyakran örvendeztetik meg saját maguk készített ajándékokkal és műsoraikkal a szomszédos idősek otthonának lakóit. Ma pedig, hogy az egész világ őket köszöntötte, a csöppségek tánccal, mondókákkal, énekekkel, rajzokkal és persze sok szeretettel lepték meg a szépkorúakat.