A Magyar Posta Központi Területi Igazgatóság tájékoztatása szerint az alábbi két postai szolgáltatóhely nyitva tartását ideiglenesen módosították:
Tartalom ikonok: Információ
Május 20. éjfél a személyi jövedelemadó-bevallások határideje, egyben adónk 1 százalékáról is eddig rendelkezhetünk – hívja fel a figyelmet közösségi oldalán Csőzik László, Érd polgármestere, aki azt kéri, támogassuk az érdi szervezeteket.
Önkéntes gyógypedagógusok, gyógypedagógus-hallgatók, asszisztensek vagy leendő szakemberek jelentkezését várja nyári autizmus specifikus táborába a Szikra Tehetséggondozó Egyesület az érintett gyermekek mellé.
Mint arról korábban írtunk, a koronavírus-járvány miatt az iskolai beiratkozások is főleg online módon végezhetőek el a KRÉTA rendszer e-Ügyintézési felületén keresztül, de a beiratkozás két szakaszban történik, ezért utánajártunk, az érdi iskolákba mikor kell jelentkezni.
Júniusban végzik el az ÉTV munkatársai az éves vízmérő-leolvasást Törökbálinton. Mutatjuk az utcabeosztást.
Az általános iskolai tanulmányaikat a 2020/2021-es tanévben megkezdő diákok lakóhely szerinti körzetes intézménybe történő beiratkozása automatikus. Ha viszont másik intézményt választanak, a KRÉTA rendszer e-Ügyintézési felületén kell benyújtaniuk a jelentkezési kérelmüket a kiválasztott iskolába.
Szombaton indul az első tavaszi zöldjárat. Ezentúl havonta egyszer összegyűjtik minden utcából a kihelyezett lombot, nyesedéket. Tekintettel arra, hogy mostantól már évente tíz alkalommal vehetjük igénybe ezt a szolgáltatást, a kirakható mennyiség alkalmanként háromszor százhúsz liter lesz. ÜTEMTERV
Hálózatfelújítási, karbantartási munkát végeznek az ELMÜ munkatársai május 25-én 10:00-14:00 között Törökbálinton. A munkavégzés időtartama alatt a villamosenergia-szolgáltatás a Tükörhegy érintett utcáiban szünetel - adta hírül az önkormányzat.
Az IKEA visszahívja a HEROISK és TALRIKA tányérokat, tálakat és bögréket törés és égési sérülés veszélye miatt - közölte a vállalat kedden. Elővigyázatosságból hívják vissza a termékeket, mert azok forró anyaggal, étellel vagy itallal megtöltve eltörhetnek.
2021. május 25-e után megtarthatóak a köznevelési intézményekben a ballagások az udvaron. A vendégeknek - néhány kivételtől eltekintve - végig orrot és szájat elfedő maszkot kell viselniük. A vendégek esetén a részvételnek nem feltétele a koronavírussal szembeni védettség.