Hétfő reggel 8 órától országosan életbe lépett a vörös kód, mert az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján a következő napokban a napi középhőmérséklet meghaladja a 27 Celsius-fokot. A riasztás az előrejelzések alapján csütörtök reggel 8 óráig lesz érvényben.
Tartalom ikonok: Információ
Érd önkormányzata pályázatot írt ki az Érdi Sport Kft. ügyvezetői feladatainak határozatlan időtartamra történő ellátására.
Kásler Miklós június 12-i utasítása értelmében a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény működése június 15-től visszaáll a veszélyhelyzet előtti rendre. Hétfőtől valamennyi egészségügyi ellátás korlátozás nélkül elvégezhető lesz.
A rekkenő hőség nemcsak az embert, hanem az állatokat is megviseli. Az Orpheus Állatvédő Egyesület segélytelefonján ilyenkor rengeteg bejelentés érkezik a tűző napon kikötött, víz nélkül tartott állatokról. A napra víz nélkül kikötött állatok rövid idő alatt hőgutát kaphatnak.
Több kilométeres torlódás alakult ki péntek délutánra az M0-s autóúton és az M7-es autópályán is - közölte az Útinform a honlapján.
Csőzik László közösségi oldalán számolt be arról, hogy mostantól minden szombaton szolgálatban lesznek a közterület-felügyelők. A Polgármesteri Hivatal munkatársai szabálytalan parkolás, helyi rendeletek közterületen történő megsértése, közösségi tereken való rendbontás esetén hívhatók.
Június elejéig már tíz bejelentés érkezett a Lakosságszolgálati Irodához a gyomos telkek miatt. Parlagfüves panasz még nem jött, igaz, a növény fejlődése idén elmarad a megszokottól.
A Vöröskereszt Pest Megyei Szervezete június 18-án délután ruhaosztást szervez az Alsó utcában.
Felfüggesztették a korábban engedély nélkül létesített kutak engedélyeztetését.
Ütemterv szerint zajlik az M0-ás autópálya déli szakaszának átépítése. A közútkezelő várhatóan az eredeti terveknek megfelelően, a teljes felújított szakaszt visszaadja a forgalomnak szeptemberben.