Az ÉTH tájékoztatása szerint január 3-áig zárva lesz a Sas utcai hulladékudvar.
Tartalom ikonok: Információ
A közgyűlés döntése értelmében december 28-tól 31-ig igazgatási szünet van a Polgármesteri Hivatalban.
Csőtörés volt az Ajtony utcában, ezért a környéken nyomáscsökkenés és vízhiány léphet fel. Az Érd és Térsége Víziközmű tájékoztatása szerint vasárnap 14 órára megoldják a problémát.
Vasárnap több helyen lehet kisebb havazás, hószállingózás, de emellett havas eső, keleten eső is eshet. Nem lesz vastag a hótakaró, de ha átmenetileg is, több helyen kifehéredik a táj - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton a Facebook-oldalán.
Pecsuvácz Péter sportriporter kezdeményezésére az érdi sportegyesületek 24 óra leforgása alatt 250.000 Ft-ot gyűjtöttek össze. Az összeget 25 érdi rászorulónak 10.000 Ft-os vásárlási utalvány formájában adták át, így még marad idejük arra, hogy bevásároljanak karácsonyra.
December 22-én hivatalos Covid-szűrőállomás nyílt a Szepes Gyula Művelődési Központban. Az érdi helyszínen PCR tesztre és különféle gyors tesztek elvégzésére van lehetőség. A vizsgálatra előre kell időpontot foglalni az interneten keresztül.
A Kelenföld-Százhalombatta közötti vasúti vonalszakaszon üzembe helyezték az új elektronikus biztosítóberendezést, korszerű utastájékoztatási- és távközlési rendszereket alakítottak ki, telepítették az ETCS pályamenti alrendszert, és teljes körűen felújították a felvételi épületeket.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetője kétmillió forint nyomravezetői díjat tűzött ki a szigetszentmiklósi olajszennyezés ügyében. Mint ismeretes, Szigetszentmiklós térségében nagy mennyiségű olaj került a Ráckevei Duna-ágba december 10. és 12. között.
Lengyel Péter önkormányzati képviselő közösségi oldalán számolt be arról, hogy a Vöcsök utcában hamarosan súlykorlátozást vezetnek be. Mint írja az utca még az útfelújítást követően sem fogja elbírni a terhelést, ezért van szükség a korlátozásra.
A gépjárműadó első részletének befizetésére jövőre március 15. helyett április 15. lesz a fizetési határidő - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal az MTI-vel. A 2020 végéig keletkezett, megváltozott vagy megszűnt adókötelezettségek ügyében továbbra is az önkormányzati adóhatóságokhoz lehet fordulni.