Közterületen továbbra is kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése és a másfél méteres távolságtartás, a vendéglátóüzletek, szállodák és fitnesztermek viszont továbbra sem fogadhatnak vendégeket, miután a kormány április 19-ig meghosszabbította a védelmi intézkedéseket.
Tartalom ikonok: Információ
Advent idején hajlamosabbak vagyunk azokra is gondolni, akik nemcsak azt nem tudják megengedni maguknak anyagilag, hogy ajándék kerüljön a karácsonyfájuk alá, de az sem biztos, hogy (ünnepi) ebédet tudnak biztosítani a szeretteik vagy akár önmaguk számára.
Vagyonvédelmi tanácsokkal, bemutatóval, szóróanyagökkal várják az érdeklődőket az Érdi Rendőrkapitányság és a polgárőrség munkatársai az Intersparban, ma délután fél háromig, majd 15 órától 17 óráig a diósdi hipermarketben. Kiemelten odafigyelnek az advent idején gyakoribb bűncselekményekre is.
Jelentős gondot okoz a közterületen gazdátlanul kóborló ebek számának növekedése Diósdon – hívta fel a figyelmet a város polgármestere, Spéth Géza, aki szerint bár nem minden esetben, de legtöbbször a felelőtlen emberi magatartás miatt szöknek ki az ebek.
Hatályba lépett a védelmi intézkedések lépcsőzetes feloldásának első fokozata, melynek értelmében a kijárási korlátozás este 10 és reggel 5 óra közötti időszakra módosul. Az Operatív Törzs tájékoztatóján közölte a részleteket.
Január 6-ától vehetik át az érdi lakosok az üvegvisszagyűjtő kukákat. A díjmentes lehetőséggel azok élhetnek, akiknek nincs szemétszállítási díjtartozása. A lakosok a 60 literes edényeket érkezési sorrendben vehetik majd át, személyi idazolvány, illetve ÉTH hulladékszállítási számla/csekk ellenében.
Továbbra is szünetel a személyes ügyfélfogadás az Érd és Térsége Víziközmű Felső utca 2. szám alatti ügyfélszolgálati irodájában. Mint a szolgáltató közösségi oldalán tudatta, az iroda várhatóan április 19-én, 8 órakor nyit újra.
Advent harmadik hétvégéjén is folytatódnak a programok Érd karácsonyi díszbe és hangulatba öltözött főterén, ahol korcsolyázással, forralt borral, forró csokival lehet a közelégő ünnepre hangolódni. Szombaton Magyarok Érdi Vására és jótékony sütivásár is lesz, utóbbi a Lukács családért.
Az Érdi Rendőrkapitányság munkatársai prevenciós céllal három helyszínen várják az érdeklődőket, ahol a közreműködő szervezetek képviselőivel, a témában jártas szakértőkkel közösen tájékoztatják a lakosságot a vagyonvédelmi lehetőségekről, a mindennapok biztonságáról.
Mit tegyünk, ha sérült, repülésre képtelen madarat vagy fészekből kiesett fiókát találunk? Ebben a kérdésben a Vadmadárkórház nyújt segítséget.