Hosszú kényszerpihenő után először léphetett pályára hazai közönsége előtt az ÉRD női kézilabda csapata. A hazai alakulat a Boglári Akadémia-SZISE együttesét látta vendégül az NBI 2. fordulójában. A várakozásoknak megfelelően szoros csatát hozó meccset az ÉRD nyerte meg 35-28-ra.
Tartalom ikonok: Fotó
Kihirdette a magyar női kézilabda-válogatott keretét a franciaországi Európa-bajnokságra Kim Rasmussen, a nemzeti együttes szövetségi kapitánya. A 28-as névsorban öt érdi játékos szerepel.
Lemák Diána új sportágában, brazil jiu jitsuban szerzett két ezüstérmet Londonban, míg a birkózók a szlovákiai Hetényben rendezett V. Polgármester Kupán szerepeltek eredményesen.
Győzelemmel kezdte meg a 2020-as Európa-bajnokságra való selejtezőjét a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely a telt házas ÉRD Arénában Szlovákiát 30–22-re győzte le. Az Eb-selejtező második körében a magyarok október 27-én játszanak Olaszországban.
Technikai tussal alulmaradt az olimpiai ötödik helyezett venezuelai Belzabeth Arguello Villegasszal szemben a budapest birkózó világbajnokságon az Érdi Spartacus SC 53 kilogrammos birkózója, Dénes Mercédesz.
Az ausztriai Grazban rendezték meg az idei évi Akrobatikus rock and roll Junior Formációs Világbajnokságát. Az érdi Masters SE Xpress lányformációja és a Bradács Tamara–Záhonyi Patrik páros a Back to the Future csapattal indult a versenyen.
Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) bécsi központjában megtartotta a női kézilabda EHF-Kupa harmadik, egyben utolsó selejtezőkörének sorsolását. Az ÉRD ebben a körben csatlakozik a küzdelmekhez és a norvég Storhamarral játszik a csoportkörbe jutásért.
Hazai pályán is megkezdte szereplését a férfi kosárlabda NB II Közép B-csoportjában a BKG-VMG DSE, amelynél több új játékos is bemutatkozott.
Új, jóval erősebb bajnokságban kezdte el a 2018/2019-es szezont a BKG-VMG DSE, amely a nyugati csoportból a budapesti és Pest megyei együtteseket tömörítő Közép B-csoportba kapott besorolást.
Ugyan a házigazda Puskás Akadémia FC II 2–0-ra is vezetett a félidőben, de az Érdi VSE nem adta fel, egyenlített, azonban a hajrában ismét hátrányba került. A hosszabbításban Bozsoki Imre révén pontot mentettek a vendégek, így 3–3-as döntetlennel ért véget az NB III Nyugati csoportjának 11. fordulójában rendezett nyitómeccs.
A Puskás Akadémia FC II otthonában lép pályára az NB III Nyugati csoportjának 11. fordulójában az Érdi VSE. Limperger Zsolt együttese október 21-én, 11 órától játszik Felcsúton.