Tartalom ikonok: Audió

Az áprilisi anya-baba klub témája egy olyan kérdés, ami egészen biztosan sok-sok szülőnek okoz fejfájást. Tudniillik, hogy hogyan is értsünk szót a dackorszakban csemeténkkel. Egyáltalán mi vezet ilyenkor eredményre: ha a hiszti kellős közepén tomboló csemeténknek pszichológiai és szociológiai okfejtésbe kezdünk az indulatkezelésről, vagy ha hagyjuk, hadd tombolja ki magát? Az anya-baba klub meghívott előadója, Dr. Skita Erika, kommunikációs hídépítő és EQ tréner segít ebben a kérdésben dűlőre jutnunk.
Az Érd és Környéke Ipartestület a napokban köszönti a 2020-as esztendő kiemelkedő teljesítményű vállalkozóit. A várossal karöltve ugyanis meghirdették az „Érd Város legjei címet, amely során azokat az érdi cégeket keresték, amelyek a mögöttünk álló évben kiemelkedően teljesítettek.
Április 2-át 2007-ben az ENSZ az autizmus világnapjává nyilvánította, azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet az autizmusra, amely tízmilliókat érint világszerte. Az autizmus megjelenési formája nagyon változatos lehet, de minden esetben a társas viselkedés, a kommunikációs készségek és a gondolkodás fejlődése sérül általa. Azaz éppen azok a készségek és képességek, amelyek segíthetnék őket a társadalmi beilleszkedésben. Épp ezért nem mindegy, mennyire befogadó vagy épp elutasító a társadalom körülöttük. Két anyuka beszélt nyíltan és őszintén autista gyermekeik mindennapjairól az Érd FM 101.3 stúdiójában.