Tetlák Örs, Érd alpolgármestere közösségi oldalán számolt be róla, hogy az M6-os városközponti lehajtója után, a 6-os és 7-es utak közös szakaszán idegenforgalmi tábla hirdeti, hogy a városban működik a Magyar Földrajzi Múzeum.
Tartalom flag-ek: Top
Mint korábban beszámoltunk róla, negyvenről húsz százalékra csökkent az érdi mammográfiai szűrésen megjelenő hölgyek száma, pedig az ingyenes és fájdalommentes vizsgálattal életet menthetünk. A nyári időszakban ugyan kicsit többen vannak, de még mindig kevesen veszik komolyan a szűrést.
A környezetkímélő biológiai szúnyoggyérítésről valamint a törökbálinti aktuális “szúnyoghelyzetről” kaptak információkat az érdeklődők Törökbálinton pénteken. Minderről Elek Sándor polgármestere számolt be közösségi oldalán.
A héten is több alkalommal gyérítettek és a jövő héten is újra irtják a szúnyogokat Érden. Az országos központi szúnyoggyérítés részeként földi kémiai védekezés lesz augusztus 11-én a napnyugta utáni időszakban.
Nem akármilyen kihívásra vállalkozott Böhm Alexandra, Aradi Richárd és Szili László, akik jövő márciusban indulnak el közös Trabantjukkal a Budapest-Bamako rallyn, ahol 19 napon keresztül vezetve jutnak el Sierra Leonéba.
A Pilisi Parkerdő nagyjából 10 hektáros területen végez fakitermelést Érd-ófaluban, a Beliczay-szigeten - hívta fel a figyelmet Tetlák Örs alpolgármester, hangsúlyozva a kitermelésre szánt fákat vágják ki.
A Bundáskenyér vendége volt szerdán Csókai Viktor, az ÉTH ügyvezetője, aki a zöldhulladék elszállításával kapcsolatos kérdésekre válaszolt, és elmondta azt is, miért vezették be az emblémás zsákok használatát.
Szeptember 4-én idén is megrendezik a Live Street Artot Érden. Mint Wolf Katától, a Szepes Gyula Művelődési Központ vezetőjétől megtudtuk, 10 graffitiművész a helyszínen készíti el alkotását, melyet a látogatók is élőben követhetnek. A graffitisek mellett pedig koncertekkel is készülnek a szervezők.
Augusztus 20-án a Fundoklia téren reggel 10-től este 10-ig egész napos programmal várja az érdeklődőket a Parkvárosi Parádé. A programok a műanyag körforgalomtól a Bóbita játszótérig tartanak. Lesz kézműves vásár, gyerekparádé, kutyás délelőtt, este pedig egy szédületes élőzenés retro utcabál.
Érden is megemlékeztek a roma holokauszt áldozatairól: az 1945-ös emlékműnél koszorúzott a városvezetés és a roma nemzetiségi önkormányzat. Szűcs Gábor alpolgármester az emlékezés fontosságáról beszélt, míg Balogh Csaba elnök a személyes veszteségeket hangsúlyozta.