December 4-én, 12-én és 18-án oltóhelyet nyitnak a Dr. Romics László Egészségügyi Intézményben. A mintegy hétszáz hely 24-48 óra alatt elfogyott, így már csak lemondott időpontokra (már ha lesznek) lehet jelentkezni a központi időpontfoglaló rendszerben. Csak regisztrált oltakozókat fogadnak!
Tartalom flag-ek: Top
Az elmúlt időszakban a földgáz ára öt-hatszorosára, a villanyáramé pedig ötszörösére emelkedett, melyek jelentős hatással vannak az önkormányzatok és intézményeik működésére. Megkérdeztük az érdi önkormányzatot, milyen hatása van az energiaárak emelkedésének a városra nézve.
A vírusveszély miatt nem tervezett hosszabb műsort a város, mégis nagyon sokan eljöttek megnézni, hogy gyullad meg az első gyertya Érd adventi koszorúján. Hesz Ádám zenéje, Fórizs Gyula Zsolt szavai, Dani Gyöngyi üdvözlete és Csőzik László köszöntője varázsolta ünnepivé a hangulatot.
November 28-án megkezdődött az egyházak idei ételosztási akciója. Március végéig szinte minden vasárnap házhoz szállítanak 300-350 adag meleg ételt Érden Advent első vasárnapján az Érdi Adventista Gyülekezet főzött bolognai tésztát, amit süteményekkel, valamint szaloncukorral egészítettek ki.
Decemberben befejeződhet a Batthyány sportiskola gimnáziumi szárnyának építkezése. A középiskolai évfolyam majdani indításáról még folynak az egyeztetések.
Délután hatkor meggyújtják az első gyertyát a város adventi koszorúján. Az ünnepségen részt vesz Csőzik László polgármester Fórizs Gyula Zsolt baptista lelkész, Dani Gyöngyi paralimpikon és a női kézilabdacsapat néhány játékosa, majd Hesz Ádám gitárkísérettel elénekel egy karácsonyi dalt.
A jótékony célú Érdi Szilveszteri Futást 2013-ban rendezték meg először városunkban. A befolyt nevezési díjjal most is a Down Alapítvány Korai Fejlesztő Központját, illetve "A Szívbeteg Gyermekek Védelmében" Alapítványt támogathatják a résztvevők. Ahogy tavaly, úgy idén is egyénileg futhatunk majd.
A vírusveszély miatt kísérő műsor nélkül gyújtják meg az első gyertyát a város adventi koszorúján vasárnap délután. A köszöntőt Csőzik László polgármester mondja el, aki idén sem egyedül érkezik a főtérre: míg tavaly civil szervezetek segédkeztek a gyertyagyújtásban, idén ismert érdiek teszik.
Megkérdeztem négy ismerősömet, hogy szerintük mi történik a szelektív hulladékkal, miután elvitte a kukás. Egyikük szerint „összeöntik a többivel”, kettőnek fogalma sem volt róla, a negyedik úgy tudta, elviszik a speciális lerakóba. A valóságban persze nem ez történik.
Egymilliárdos uniós pályázaton indul Érd: a Termál Hotel helyén természetvédelmi látogatóközpont valósulna meg. Többek közt erről, az új HÉSZ-ről és a fácánközi lakóteleppel kapcsolatos pozitív fejleményekről esett szó a közgyűlésen, amelyen zárt ülésen tárgyalták Bács István vagyonnyilatkozatát is.