Több civil szervezet és jótékony magánszemély összefogásával kapnak ajándékot a nehéz helyzetben élő, sérült gyermeket nevelő családok. A gyerekjátékok mellett tartós élelmiszerrel lepik meg a szülőket, akiknek ez hatalmas segítség, hiszen sokan a rezsit is épphogy fizetni tudják.
Tartalom flag-ek: Top
A Szociális Gondozó Központ és az önkormányzat közösen 200 család számára, összesen 400 csomag tartós élelmiszert juttat el hétfőn. Kedden további 160 csomag talál gazdára, december 23-án pedig melegételt szállítanak ki a rászorulóknak.
Meggyújtották a negyedik gyertyát a város adventi koszorúján. Az ünnepséget ezúttal nem a főtéren, hanem a Földrajzi Múzeum kocsiszínjében tartották, ahol a Bolyki Balázs Soul & Gospel Kórus adott koncertet.
Huszonnégy önkéntes közreműködésével szállítottak házhoz 350 adag rizses húst, mellé kenyeret, csokoládét, szaloncukrot vasárnap délután. Az óév hátralévő részében a Szociális Gondozó Központ is készül több jótékonysági akcióval.
Tizenkilenc éve, hogy az Érd és Környéke Horgászegyesület halászlével vendégeli meg az érdieket. Míg a kétezres évek elején 50 adag halászlével készültek, mára már 550 adagot főznek, ami mellé friss kenyeret és bejglit is csomagoltak. Az érdi halászlé 145 kiló pontyból készült.
Nem nő a polgármester, az alpolgármesterek, sőt, a képviselők fizetése sem, de a Városháza kötzisztviselőinek juttatásait szeretnék emelni jövő év elején - mondta Csőzik László polgármester a testület idei utolsó ülését követően.
Az Érdi Tankerület iskoláiban dolgozó oltatlan pedagógusok, dolgozók és szimpatizánsaik demonstráltak szerdán Érden a koronavírus elleni védőoltás kötelező felvétele ellen. A rendezvényen mintegy hatvanan vettek részt. A szervezők a Tankerületi Központ egyik munkatársának átadták a petíciójukat.
Az érdi Tóth Natália hatodéves orvostanhallgató egy nagyvárosi egyetemen, mellette pedig a helyi kórház Covid intenzív osztályán dolgozik önkéntesként. Ismét felkerestük őt, hogy elmondja, mit tapasztal a negyedik hullámban.
Tizenkilencedik alkalommal rendezi meg halászlévendégségét a horgászegyesület: 18-án 11.30 és 13 óra között várják az érdeklődőket a Szepes Gyula Művelődési Központ előtt. Lesz bejgli is, no meg friss kenyér a halászléhez. Helyben fogyasztani nem lehet, a halászlét dobozolva adják át a horgászok.
Manapság már egyre többen vásárolnak földlabdás fenyőfát karácsonyra, ezzel óvják meg a fákat, mivel az ünnepek után sem kell kidobni a növényt, hanem kiültethetjük a kertbe. Bálint Károly kertépítő mérnökkel beszélgettünk az ÉRD FM 101.3 reggeli műsorában arról, hogy mentsük meg a fát ünnepek után.