Összegyűlt a nyáron leukémiával diagnosztizált autista érdi kisfiú, Piri Zsombor kezeléséhez és rehabilitációjához szükséges ötmillió forint, így a család ki tudja alakítani a felépüléshez szükséges steril szobát.
Tartalom flag-ek: Top
Tűz ütött ki a Lidl áruház mellett lévő kínai büfében. A lángok a konyhában, a szagelszívónál csaptak fel. Videónk a helyszínen készült.
Kívánom minden érdinek, hogy váljon valóra minden jó reményünk – fogalmazott Csőzik László polgármester a városi megemlékezésen, amelyen az 1945-ben málenkij robotra hurcolt áldozatok előtt hajtottak fejet. Mint hangsúlyozta: a társadalmat mérgező gyűlölködés, a járvány után jobb jövő várhat ránk.
Az 1945-ben málenkij robotra, a Szovjetunióba elhurcolt többezer emberre emlékezett január 8-án a 6-os út mellett lévő kőkeresztnél az érdi német és horvát nemzetiségi önkormányzat.
Mozgalmas évet zárt az Érd és Környéke Horgászegyesület, bár a járvány hatással volt az egyesület életére is.
A COLAS építheti meg a Zámori út–Vadlúd utca kereszteződésében lévő csomópontot, ha január 17-ig aláírják a szerződést a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-vel. Minderről Lengyel Péter, Érd 3. számú választókerületének önkormányzati képviselője beszélt az ÉrdFm 101,3-on.
Érdről, ha a közúti közlekedés szempontjából vizsgáljuk, sok mindent el lehet mondani, de azt nem, hogy unalmas város lenne. Parkolás, bicikliutak, aszfalt, körforgalom, kitáblázás, gyalogátkelők – megannyi téma, probléma
vagy sikertörténet. De hogy néz ki az érdi közlekedés a rendőr szemével?
2022. január 31-én éjfélkor lejárnak a 2021-re megváltott éves országos és megyei autópályamatricák. Bartal Tamás, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató vezérigazgatója az Érd FM 101.3-nak elmondta, eddig kevesen vásároltak matricát, várhatóan az utolsó héten másfél millióan vesznek majd vignettát.
Február elsején, délután két órakor adják át a díjakat Érd legkedveltebb vállalkozóinak, szolgáltatóinak és vendéglátóhelyeinek. A nyerteseket a közönség választotta ki, a szavazást az Érd és Környéke Ipartestület és az önkormányzat írta ki egy helyi közösségi oldalon, nagy sikerrel.
A kormány ott nehezíti meg az ellenzéki vezetésű önkormányzatok életét, ahol csak tudja. Közben Érd mégis fejlődik. „Elsősorban dolgozunk és csak aztán panaszkodunk”– hangsúlyozza Csőzik László polgármester, aki lapunknak adott interjújában értékelte a múlt évet és felvázolta a 2022-es lehetőségeket