Új bölcsődére nyújthat be pályázatot a város a közgyűlés döntése nyomán, amely sikeres pályázat esetén a Tállya utcában, közel 500 millió forintos támogatásból valósulhat meg. Döntött a testület a helyi választási bizottság tagjairól is. Közgyűlési összefoglaló.
Tartalom flag-ek: Top
Szent István király tanításainak mai érvényességéről és Érd építéséről szólt beszédében T. Mészáros András polgármester augusztus 20-án a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében. A városi ünnepségen Erdélyi Takács István, Hajdu Ferenc és Szabó Mihály szentelte meg a kenyeret. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Háromszázhatvan adag tarhonyás húst, savanyúságot és kenyeret szállítottak házhoz ezen a vasárnapon az egyházak ételosztásán. A nagycsaládosok mellett sok az idős ember, akiknek a beszélgetés ugyanolyan fontos, mint a doboznyi meleg étel - a vírusveszély idején egyre magányosabbak az öregek.
Augusztus 20-án 11 órától városi ünnepség lesz a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében. Az eseményen ünnepi beszédet mond T. Mészáros András polgármester.
Érdikumok nyomában címmel szervez programsorozatot az Ága-Boga Nagycsaládosok Érdi Egyesülete, nemcsak tagcsaládjai, hanem minden érdeklődő számára. A cél az, hogy minél többen megismerjék Érd és környéke értékeit, és fontossá váljon számukra környezetünk védelme.
„Érd város látványos és dinamikus fejlődését elősegítő, sikeres településvezetői munkája elismeréseként” a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét adományozta Áder János köztársasági elnök T. Mészáros Andrásnak az államalapítás ünnepe alkalmából.
Amióta iskola létezik, azóta van kiközösítés, bántalmazás is. A minap egy internetes oldalon egy érdi gyermek vonatkozásában merült fel az iskolai zaklatás gyanúja. Gecse-Simon Orsolyát, a Szociális Gondozó Központ szakmai vezetőjét kérdeztük, mi ilyenkor a teendő.
A Sérültekért Alapítványon belül működik 2003 óta a Felhőjárók Drámacsoport Mozdulatszínház, akik 2012-től minden évben, így idén is fellépnek a Summerfest „Aranyszív napján”, augusztus 17-én délelőtt, de év közben is rengeteget dolgoznak együtt a Forrás Néptánccsoporttal.
Feltűzték a gimnazista évek végét jelző szalagot az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium végzőseire pénteken. Bár a szalagavató bál elmaradt és a közönséget is nélkülöznie kellett a 163 diáknak, mégis mindenki örült, hogy ha nem is a hagyományos módon, de megvalósulhatott a szalagtűzés.
Bár a nagy roham csak az ünnepi hosszú hétvége után kezdődik, már sokan készülődnek a szeptemberi iskolakezdésre. Augusztus 12-éig négyszer annyian igényelték a tanévkezdési támogatást, mint tavaly – az önkormányzat kibővítette a jogosultak körét. Jó hír: a tanszerek ára nem emelkedett jelentősen.