Az Életfa Csoport Egyesület közreműködésével gyúlt meg a negyedik gyertya a város adventi koszorúján. Az Életfa Csoport tagjainak kacifántos gyermekeik miatt nagyobb szükségük van a szeretetre mint másoknak, így külön öröm számukra, hogy éppen a szeretetet szimbolizáló gyertyát gyújthatták meg.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
A BudaSkate SE és a Hoffmann Korcsolya Akadémia érdi csoportja vasárnap délután karácsonyi gálát tartott az érdi jégcsarnokban. A gálán minden korosztály és szakosztály képviseltette magát.
Kábítószer-kereskedelem miatt indított nyomozást egy dunaharaszti, egy halásztelki és egy szigethalmi férfival szemben a rendőrség, további hét embert kábítószer birtoklásával gyanúsítanak - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda vasárnap a police.hu oldalon.
Hangsúlyozta sajtótájékoztatóján Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője, aki ismertette Orbán Viktor hétpontos programját az illegális bevándorlás megfékezésére. Mint mondta, Érden és környékén is elindult a kampány és hétfő estig több mint 2000 támogató aláírást gyűjtöttek az aktivisták.
Konstruktív közösségi véleményalkotó szoba – így jellemzi Nyitott Ajtó nevű kezdeményezését a 2030 Egyesület, amely online kitölthető ívet hozott létre, ahol az érdi lakosok jelezhetik a lakókörnyezetükben észlelt problémákat, feladatokat, ötleteiket.
A civilek is segítik idén az ételosztást. Szombaton az Érd és Környéke Horgászegyesület főzi a halászlevet.
A Lukin László Zeneiskola hangszerbemutatókkal hozza közel a zenét az érdi és környékbeli gyerekekhez. A foglalkozások a héten még tartanak a Csuka Zoltán Városi Könyvtár Zenei Fiókkönyvtárában, de olyan népszerűek, hogy több csoport vagy osztály jelentkezését már nem tudják fogadni.
Lapunknak Szűcs Gábor alpolgármester és Kartikné Szilágyi Enikő, a Polgármesteri Hivatal Adócsoportjának vezetője válaszol.
Április közepén folytatódnak a munkák a fő közlekedési útvonalakon, van, ahol teljes, máshol félpályás útlezárás várható.
Az operatív törzs szerdai tájékoztatóján Maruzsa Zoltán az Emmi köznevelésért felelős államtitkára elmondta, hogy a tervek szerint januárban nem csak az általános-, hanem a középiskolákban is újra jelenléti oktatás lesz.