Egy generáció nőtt fel úgy, hogy ha baj van, ha unatkozik, ha tele van a hócipője, van kihez fordulnia, van hova mennie. Aki ide járt és jár, nemcsak azt tanulta meg, hogyan lehet a segítséget elfogadni, hanem azt is, hogyan lehet adni.
Tartalom flag-ek: Fontos
A nyolcvanhárom esztendős onkológus, szakíró, vers- és prózaíró Érd ismert és elismert személyisége volt, az Érd Egészségügyéért Díj kitüntetettje. Sokan szerették és becsülték, mint rendkívül nagy tudású és humánus szakorvost, aki évtizedeken át, idén januárig praktizált a Romics rendelőben.
„A Kerülő utcát kerüld el!”, hallja a betelepülő, és ha mégsem fogad szót, meglepődik. Aki a Római úti pincesoron végigmegy, és a kanyaron túl merészkedik, úgy érzi magát, mint a vendég, aki a háziak rejtegetett szennyesébe botlik. Ez itt „a szegregátum”, amivel most elkezd történni valami.
Magyarországot újra fel kell építenünk a remény és a bizalom romjaiból – hangsúlyozta az augusztus 20-ai érdi ünnepségen Csőzik László polgármester, aki beszélt arról is, mi szükséges Érd megerősítéséhez. Aradszki András országgyűlési képviselő az Alaptörvényről, jogi normákról szólt beszédében.
Július 26-tól augusztus 8-ig igazgatási szünet lesz a Polgármesteri Hivatalban. Ez idő alatt nem lesz ügyintézés, telefonon sem! A papíralapú beadványokat egy gyűjtőládában fogadják, az elektronikusan érkező leveleket pedig csak augusztus 9-től dolgozzák fel.
495 éve, hogy a Mohácsi csatába induló II. Lajos megpihent pár napra Érden. A Sárkány Ambrusnál vendégeskedő uralkodó seregéhez Érden lengyel katonák is csatlakoztak. Ők is életüket vesztették a csatában. Rájuk emlékeztünk vasárnap délelőtt.
Állami, illetve uniós forrásból újjáépítené a város az 1971-ben lebontott Szapáry-kastélyt, ami a jövőben kulturális és turisztikai célokat szolgálhatna. Erről Csőzik László polgármester beszélt az Érdi Lengyel-Magyar Kulturális egyesület megemlékezésén.
Csak az a szép, zöld gyep! – sóhajt fel Poldi bácsi az Égigérő fű című filmben. Érden is vannak olyan utcák, ahol ha nem is égig, de térdig ér a fű, jobban mondva gyom. Az ÉKFI (Érdi Közterület-fenntartó Intézmény) vezetőjét, Somogyi Tamást kérdeztük.
Kora délutántól késő estig tartó, ingyenes programokkal várja az érdeklődőket augusztus 21-én, pénteken Simonpuszta. Az est fénypontjaként egy történelmi musicalben elevenedik meg a Baradlay testvérek története, azaz A kőszívű ember fiai.
A magyar köztudatba a rendőrség egy olyan, nemzetközi porondon feltűnt segítségkérő jelzést vezet be, amellyel a kiszolgáltatott helyzetben lévő emberek akár némán is jelezni tudják, hogy veszélyben vannak.