A hét évvel ezelőtt leaszfaltozott Szendrői utcán néhányan úgy száguldoznak, mintha autópálya lenne. A lakók most összefogtak a heti rendszerességgel előforduló balesetek megelőzése, a gyorshajtás csökkentése érdekében.
Tartalom flag-ek: Fontos
Az előző félév eseményeiről, a fejlesztések eredményeiről és a tervekről beszélt az Érdi Televízió Párbeszéd című műsorában Pátrovics Benedek. Pusztazámor polgármestere elmondta, hogy 40 millió forintból fejlesztik a település belső közlekedését, valamint az óvodai nyílászárók cseréjét is elvégzik.
Érden is fellobbant az olimpiai láng: a városi napközis táborban nyaraló gyerekek saját festésű zászlókkal, no meg a láng hordozásával köszöntötték a nyári ötkarikás játékokat. Megkérdeztük az alsó tagozatosoktól, mennyit tudnak az olimpiáról, és kiknek szurkolnak.
Két megtörtént unokázós csalás történetét mutatja be a BRFK, hanganyagok segítségével. Érdemes megmutatni az idős szülőknek, nagyszülőknek, elbeszélgetni velük, és segíteni abban, hogy ne váljanak áldozattá.
Augusztus 5-én újabb kiállítás nyílik az Időseket Ellátó Központban: ezúttal Kardos Ágnes Anyez alkotásaival ismerkedhetnek meg az idősotthon lakói, illetve az érdeklődők. A megnyitót délután 3 órakor tartják, néptáncbemutatóval, szaxofonkísérettel.
Csalók próbálják megkopasztani a megyei vállalkozásokat. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint szerint az ismeretlen tettesek a cég levelezőrendszerét használják, és az ügyvezető nevében küldenek a pénzügyi vezetőnek tranzakcióra utasító, hitelesnek tűnő leveleket.
A vírusveszély miatt számtalan településen elmaradnak a Szent István-napi programok, de van, ahol szűkebb körben ugyan, ám ünnepelnek ezen a napon. Így lesz ez Érden is: az ünnepséget augusztus 19-én tartják, a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében.
Aranyos hétvégével indulhat a tokiói olimpia Magyarország számára, mivel rögtön az esemény első szombatján és vasárnapján végső győzelemre is esélyes sportolóink indulnak harcba.
A nyári szemgyulladás igen gyakori betegség, azonban vannak egyéb szempanaszok is, amik ebben az évszakban gyakrabban érinthetik az embert. Az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában, Dr. Szabó-Jóföldi Fanni szemésszel beszélgettünk arról, hogyan óvjuk szemünk egészségét a nyáron.
A mohácsi csatában elhunyt II. Lajos királyra, illetve a magyar és lengyel katonákra emlékeznek vasárnap délelőtt az Érdi Lengyel-Magyar Kulturális Egyesület ünnepségén. Reggel 8 órától a Szent Mihály templomban tartanak szentmisét, majd az „oroszlános” emlékműnél lesz koszorúzás.