Összegyűjtöttük, milyen köztéri munkákat végeznek az Érdi Közterület-Fenntartó Intézmény munkatársai kedden. A palettán szerepel fakivágás, gallydarálás, kaszálás, locsolás, zöldhulladékgyűjtés, aszfaltjavítás, és dolgoznak az egyik körforgalomban is.
Tartalom flag-ek: Fontos
Tábori László író lesz a vendége a Csuka Zoltán Városi Könyvtárnak október 20-án, 17 órától . A rendezvényen a Túléljük a gépkorszakot című könyvét - avagy "humorban pácolt útmutatót" - ismerheti meg a közönség. Az íróval Kiss Irén költő beszélget.
Minden péntek délután 2 és 6 óra között élőben jelentkezik a városközponti bisztróból az Érd FM 101.3. A műsorvezetők jó zenékkel és érdekes témákkal várják a hallgatókat, akik a bisztróba betérve személyesen is elbeszélgethetnek a műsorvezetőkkel, elmondhatják ügyes-bajos dolgaikat.
26 arany-, 11 ezüst- és 6 bronzérmet, valamint további egy ötödik, pontszerző helyezést értek el az Érdi Spartacus SC szumósai a Szigetszentmiklóson rendezett U14-es és U18-as országos bajnokságról, amely a többi korosztálynak felkészülési és válogatóverseny volt.
Számos újdonsággal jelentkezik ősztől Érd rádiója, az Érd FM 101.3. Péntek délutánonként a Majdnem szombat című kitelepülős műsort hallhatják, élőben, a városközpontban található Doki bisztróból. A rádió azonban nemcsak a kitelepüléssel, hanem új műsorrenddel és műsorvezetőkkel újít október 18-tól.
Október 18. és 24. között zajlik a TeSzedd! őszi szemétgyűjtési akciója, melyet – legfrissebb ismereteink szerint – Érden nyolc helyszínen is megtartanak, míg Törökbálinton négy helyszínt tisztítanak meg az önkéntesek.
Az E.On áramszolgáltató honlapjának tervezett karbantartási munkálatai szerint október 19-én Érdligeten, 20-án Parkvárosban, 22-én pedig Postástelepen és Tisztviselőtelepen lehet áramszünetre számítani.
Mint beszámoltunk róla, Márki-Zay Péter nyerte az ellenzéki előválasztás második fordulóját, így ő lesz a hatpárti ellenzék miniszterelnök-jelöltje a jövő évi országgyűlési választáson. Csőzik László polgármester szerint Márki-Zay átérzi Érd gondjait.
Ma már jóval kevésbé aggódnak a koronavírus-járvány miatt a magyar egyetemisták, mint tavaly novemberben. A maszk megelőző hatásában továbbra is bíznak, minden más korlátozást azonban jellemzően túlzónak tartanak - derült ki egy felsőoktatási intézmény felméréséből.
Másfél évnyi kihagyás után ismét megrendezték szombaton Érden a Magyarok vásárát, amire látszólag szomjazott a közönség, hiszen bár az érdeklődők tartották a védőtávolságot, szép számmal kilátogattak a rendezvényre, ahol 70 különböző árus termékeiből válogathattak.