Ezt szorgalmazza idén is az adóhatóság, hiszen még mindig sokan halogatják a dokumentum beküldését egészen a május 20-ai határidőig. És csak óvatosan a bankkártya-adatokkal, mert a csalók legújabb célpontjai az adózók.
Tartalom flag-ek: Fontos
Május 10-12. között több mint száz kiállító várja az érdi és környékbeli lakosokat a VI. Érdi Nyitnikék – Tavaszi Kiállítás és Vásáron. Nem maradhat el a műsor sem, melynek összeállításánál minden korosztályra gondoltak a szervezők, no meg a nyereményjáték, és a sokféle finomságot kínáló büfésor sem. MUTATJUK A RÉSZLETES PROGRAMOT
Online lakossági fórumot tart a városvezetés a lakosság bevonásával a Fundoklia tér fejlesztésével kapcsolatban. Az alábbi linken követheti élőben és szólhat hozzá észrevételeivel a fórumhoz.
Már másfél hónappal a beköltözés eredeti időpontja előtt birtokba vehették új létesítményüket az érdi védőnők a Diósdi út 14/a alatt, a két vasút között.
Szabóné Berki Bianka épp a barátaival utazott az M4-es autóúton, amikor látta, hogy pár száz méterrel előttük egy autó kacsázni kezd, letér az útról, többször megpördül a levegőben, majd iszonyatos erővel becsapódik az árokba. Azonnal félreállt, majd odarohant a kocsihoz.
Egy évvel azután, hogy az országos sajtóból is megismerhették az érdi négy gyermekes édesanya, Szilvia történetét, akit akkor még a kilakoltatás fenyegetett, az ország összefogásának és a Gyermekétkeztetési Alapítványnak hála idén már új, összkomfortos otthonukban ünnepelhetnek.
Kedden este 6-kor online lakossági fórumot tart közösségi oldalán Csőzik László polgármester a Fundoklia tér áttervezéséről. Az Érdlakó kérdőívben mérte fel előzetesen a teret használók igényeit.
Végül, a Családok Átmeneti Otthonának lakóival együtt, összesen 115 gyermek személyes kívánságát teljesítették a Jézuska Járat "angyalkái". Bereiné Petrik Mária, a Szociális Gondozó Központ megbízott vezetője kérdésünkre elmondta, az ajándékok nagy része már beérkezett hozzájuk.
Folytatódnak a Modern Városok Program keretében megvalósuló fejlesztések, hamarosan elindulhat a látványosabb építkezés is, hiszen megkezdődnek a magasépítési munkák. A következő két éven belül iskola, óvoda, sportcsarnok valósulhat meg a városban.
Önkormányzati forrásból, képviselői keretből leaszfaltozták az Ürmös és a Bajcsy-Zsilinszky utat összekötő Kadarka, illetve Leányka utcákat. Ezek egy-egy szakaszát több mint tíz éve már leaszfaltozták, most a burkolatlan részeken dolgoztak, a Burgundi és az Ürmös utca között. Így most már négy aszfaltos átkötőút szolgálja a környéken lakókat.