Segítőket vár az Érd-Parkvárosi Baptista Gyülekezet, az Ukrajnából menekülők ellátásához. A napokban több édesanyának, gyermeknek és fiatalnak biztosítottak szállást, élelmet, és a szállításban is szeretnének segíteni. Létrehoztak egy facebook-csoportot, ahol várják a felajánlásokat.
Tartalom flag-ek: Fontos
A havi vérzés és minden, ami hozzá kapcsolódik, sokak számára még mindig tabunak számít. Neveltetés, szociális, illetve anyagi helyzet egyaránt közrejátszhat abban, hogy a nők 10-30 százaléka ma menstruációs szegénységben él. Ezen szeretnének változtatni Érden egy városi programmal.
2006 óta várják az érdligetiek, hogy Lidl épüljön a Kutyavári út melletti telken. Azóta bezárt a Takarékszövetkezet, elnéptelenedett az Osváth cukrászda és étterem, a telek pedig továbbra is üres. De meddig?
Az érdi önkormányzat mindent megtesz a menekültek segítése érdekében. A befogadas.erd.hu oldalon minden ezzel kapcsolatos információ megtalálható.
Mozgalmas hetek előtt áll a Magyar Földrajzi Múzeum, amely igyekszik pótolni a pandémia miatt elmaradt előadásokat, programokat. Hétvégén – és egyébként minden hónap első hétvégéjén – például az állandó kiállítások ingyenesen megtekinthetők.
Egy kellemes séta- és kerékpáros túraútvonal létrehozásáért szemétszedő akciót hirdetett a 6-os út és M6-os közötti kiserdőhöz az Érd Körbe Egyesület és Érd MJV Önkormányzata március 19-re, szombatra.
Az Átlátszó cikksorozatának köszönhetően sorra esnek ki a csontvázak a fideszes városvezetés hátrahagyott örökségéből. A volt polgármester és – vagyonnyilatkozatában hazudozó - alpolgármestere ma is büszkén sorolja sikereik közé az óvodaberuházásokat.
A kedd esti órákban érkezik meg Ungvárra városunk első segélyszállítmánya. Az érdi polgárok által gyűjtött, az elmúlt napokban a Szociális Gondozó Központban leadott csomagokat az ottani kórházba szállítják. Csőzik László polgármester azt mondta: "városunk polgárai példát mutatnak"!
Az Érdi Szociális Gondozó Központ Topoly utcai intézményében szállásolják el azokat az ukrán menekülteket, akik a háborúban elhagyni kényszerülnek otthonaikat. Natalia Shevchenko lányával, unokájával és a kutyájukkal autóval menekült el Kijevből. 14 órát vártak a határnál, hogy átjuthassanak.
A Szikra Tehetséggondozó Egyesület alakított egy autizmus munkacsoportot, melynek tagjai közt találhatók autizmus szakértők, jogászok, közgazdászok, szülők és pedagógusok is. Ők a gyermekeik érdekében az Érdi Tankerülettel tárgyalást kezdeményeztek, mely sikertelenül zárult.