A Facebook és a Budaörs Infó beszámolói alapján az ÉrdMost is megírta, hogy illegális állatszaporító telepet számoltak fel civil aktivisták Budaörs belvárosában január 20-án. A budaörsi önkormányzat szerint azonban nem ez és nem így történt.
Tartalom flag-ek: Fontos
Szombattól változik a menetrend a Budapest-Pusztaszabolcs-Dunaújváros vonalon, a Déli pályaudvar és Százhalombatta közötti személyvonatok közül az alapmenetrendhez képest több is kimarad, a Kőbánya-Kispest–Székesfehérvár közötti G43-as vonatok pedig Érd alsón át közlekednek.
A mohácsi csatában elhunyt II. Lajos királyra, illetve a magyar és lengyel katonákra emlékeznek vasárnap délelőtt az Érdi Lengyel-Magyar Kulturális Egyesület ünnepségén. Reggel 8 órától a Szent Mihály templomban tartanak szentmisét, majd az „oroszlános” emlékműnél lesz koszorúzás.
Súlyos büntetésre számíthatnak azok, akik elmulasztják a parlagfű elleni védekezést: 15 ezertől ötmillió forintig terjedő növényvédelmi bírsággal sújthatók. Emellett közérdekű védekezést, azaz kényszerkaszálást is elrendelhetnek a hatóságok, a tulajdonos költségére.
Február 10-én esővel, havazással járó hidegfront érkezik Magyarországra, csütörtöktől akár napközben is mínuszokra készülhetünk. Az ÉKFI azonban felkészült, hogy ha szükséges, időben és szakszerűen tudjon intézkedni. A saját ingatlanunk előtti területet viszont magunknak kell síkosságmentesítenünk.
Több óvoda is megújul idén nyáron: van, ahol a munkálatok ezekben a hónapokban indultak, máshol a tavaly, illetve még 2017-ben megkezdett átalakítások fejeződnek be. Bács István alpolgármester beszélt a beruházások részleteiről, és arról, milyen munkák várhatók a jövőben.
A Parkvárosi Közösségi Házban alakult Anya-Baba Klub nyári találkozókat szervez az egyik édesanya kertjében. Kötetlen beszélgetések az árnyas fák alatt, otthonról hozott finom falatok, gyerekzsivaj, jó hangulat - erre számíthatnak a kisgyermekes anyukák.
Nagyanyáink régi mesterségei elevenedtek meg egy héten át Tamaskáné Jakab Margit iparművész otthoni műhelyében, ahol 8-13 éves gyerekeknek tartott kézműves napközis tábort július 8. és 12. között. Aki lemaradt, még jelentkezhet a nyári kézműves napokra.
Közösségi oldalán nyilvános bejegyzésben hívta fel a figyelmet egy érdi nő az iskolákban tapasztalható bullyingra, azaz a bántalmazásra, csúfolásra. Történetének szereplője combján és karján láthatóak sérülések.
Sokan panaszkodnak a városban, hogy a kutyatulajdonosok nem szedik fel az ürüléket kutyájuk után. Pedig Bernáth Zsóka, az Azúr Kutyaiskola kutyakiképzője szerint ez bizony hozzátartozik a kutyás etiketthez és a kulturált ebtartáshoz.