Meghibásodott a Tárnok vízellátását biztosító egyik fővezeték a Rákóczi út Érd felőli végén, ezért a településen június 24-én 16 óra és június 25-én 16 óra között nyomásingadozás és részleges vízhiány várható – tudatta az Érd és Térsége Víziközmű Kft.
Tartalom flag-ek: Fontos
Nyári kiülős hellyé alakul az érdi főtér a nyárra. A Szepes Gyula Művelődési Központ szervezésében júliustól újra megtelik a központ élettel, raklap bútorok, vendéglátóhelyek, zene, kertmozi és gyerekprogramok várják az itt élőket egy közös nagy nyári piknikre.
A nyár mindannyiunknak egy jó időszak, de ahogy a hőmérséklet emelkedik, kedvenceinknek gondjai adódhatnak a meleggel való küzdelemben. Logikusnak hangzik, hogy kutyusainknak is ugyanazzal az időjárási viszonyokkal kell megküzdeni, amit mi már elviselhetetlennek érzünk, az számukra is pokoli.
A tervezettnél néhány nappal hamarabb visszanyitották az Elöljáró utcát az autósok előtt a Velencei út sarkán, ahol a végleges lámpás csomópontot alakítják ki. Úgy tudjuk az ELMÜ-nek még ki kell váltania néhány villaoszlopot, amikor erre sor kerül, az utcát újra lezárják majd.
Az, hogy valaki bringás, autós vagy gyalogos, nem képez identitást. Kivéve, ha a mobilitáshoz használt eszköze életformává növi ki magát, és annak megélése korlátokba ütközik. Olyankor menni kell. Renner Mónika a férjével másfél éve költözött el Érdről, Németországba, valójában egy másik bolygóra.
Hamarosan elkészül a Fürdő utcai játszótér. Mivel a régi eszközök nagyon rossz állapotba kerültek, többségüket üzemen kívül helyezték, és az ÉKFI újakat telepít a régiek helyébe. Amit meg lehetett tartani, azt felújították. Az új eszközök és a gumipadozat 7,5 millió forintba került.
Az Érden élő Török Gézáné, Ili néni 100. születésnapját ünnepelte. Ebből az alkalomból Csőzik László polgármester is felköszöntötte a korát meghazudtoló fizikai és szellemi egészségnek örvendő hölgyet.
Június 29. és augusztus 14. között rendezi meg Érd önkormányzata a városi napközis tábort az érdi gyerekeknek. A helyszín idén a Bolyai iskola, illetve a Magyar Földrajzi Múzeum kertje lesz. Egy tábori hét az érdi lakosoknak tízezer forintba kerül. Nagy az érdeklődés, sok szülő él a lehetőséggel.
Az iparűzési adó csökkentésről, valamint a telek- és építményadó mérsékléséről döntött Érd közgyűlése hétfőn. Az egyhangú határozattal Érd jobb feltételeket kínálhat a jövőben a befektetőknek.
Június 26-án, pénteken 18 órakor Ásztai Csaba festőművész kiállításával nyílik újra az Érdi Galéria. „Hagyományosan zenei programmal fűszerezzük a rendezvényt, Dresch Mihály fog szaxofonon játszani a közönségnek és Feledi Balázs művészettörténész fogja megnyitni a kiállítást”, mondta el Kéri Mihály.