Tiltakozó sétát szerveznek a gyermekek és kiskorúak szexuális abúzusa, valamint a törvény ellen, ami a szervezők szerint kesztyűs kézzel bünteti a pedofíliát. Mottójuk: minden gyermek megérdemli a boldog gyerekkort, és ne nagyjuk, hogy ezt elvegyék tőlük.
Tartalom flag-ek: Fontos
Visegrád, Budavár, Érd - három helyszín, három nap, rengeteg program a lengyel-magyar barátság égisze alatt, a Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat szervezésében, amely kedvezményes árú napközis tábort hirdetett 5-8. osztályos tanulóknak július 26-tól 28-ig. A jelentkezéseket 18-áig várják.
Hosszú évekig szolgálta a környéket, de már vagy hatvan éve kihasználatlanul áll a Könyvelő utca elején egy kerekeskút.Közterületen van, lánca már nincs, ajtaját lepántolták, a kúttestet pedig fémház takarja, amit az egyik ott lakó festett le, mikor már nagyon lepergett róla a szín.
Százmilliós, négy iskolát érintő uniós projekt zárult le június 30-án. A digitális pedagógiai módszertani fejlesztést célzó programnak részese volt a Bolyai iskola is. Mint Baranyi Teréz igazgató hangsúlyozta: e módszerekkel a gyerekek számára játékossá, élményszerűvé válik a tudás megszerzése.
Nagyszalóki András (Poly-Art) alkotásaiból nyílt kiállítás július 1-jén a Komplex Szociális Intézményben. A Poly-Art kötelékében alkotó művésznek ez az első önálló kiállítása, bár csoportos tárlatokon már találkozhattunk a képeivel, illetve a Poly-Art által kiadott könyvekben az illusztrációival.
Kedden birtokba vehették a családok a tavas játszóteret, ami mostantól megújulva, még több szórakozást nyújtva várja a gyerekeket. Külön öröm, hogy az erre irányzott összeg mintegy harmadából sikerült megoldani a felújítást, a fennmaradó összeget pedig a parkra és más játszóterekre fordíthatják.
Több mint 36 millió forintot nyert belterületi utak felújítására a Belügyminisztérium önkormányzati feladatellátást szolgáló fejlesztések támogatására kiírt pályázaton Diósd városa.
Idén volt az ötödik évfordulója, hogy bezárta kapuit az érdi Liget Hotel. Az 1990 óta működő hotel, nem pusztán egy 30 szobás szálloda volt, hanem a környékbeliek kedvelt termálfürdője. A Termál Online egy átfogó cikket írt arról, hogy a tulajdonos mit tervez a szállodával.
Szerdától szigorítják a beutazási szabályokat a koronavírus-járvány miatt, zöld, sárga és piros kategóriába sorolják az államokat. A magyaroknak is kötelező lesz a karantén, ha fertőzött országból érkeznek, és lesznek olyan külföldiek, akik be sem tehetik a lábukat az országba.
40 millió forintból fejlesztik Pusztazámor belső közlekedését, miután a község részesül a Magyar Falu Program eredményeiből, míg egyházi közösségszervezéshez a Sóskúti Római Katolikus Plébánia 4,3 millió forintos támogatásban részesült.