A tavaly elindított Finomságok éretleneknek és érdeklődő éretteknek című program idén három részből áll, az elemző foglalkozásokra két-két témával készülnek.
Tartalom flag-ek: Érdekes
„ A jövőben az utánpótlás erősítésére összpontosítjuk erőinket, hogy az érdi szülők érdi lányainak szurkolhassunk a lelátókról!" - írja Csőzik László Facebook oldalán. Érd polgármestere azt írta, hogy ugyan óriási eredményeket ért el a város női kézilabdacsapata, de a jövőben ez nem fenntartható.
A Karib-tenger kalózai, az Avatar, a Transformers vagy éppen a Hellboy karaktereivel találkozhatnak és fotózkodhatnak egy látványos kiállításon a Savoya Park látogatói. Egy lengyel művészcsoport újrahasznosított anyagokból alkotta meg a filmes tematikájú, több mint 2 méter magas robotokat.
Rezsabek Nándor – eredetileg mérnök, aztán amatőr csillagász, tudományos újságíró és ismeretterjesztő – érdeklődése lényegében a fia miatt, illetve az általa kedvelt Meteorvadászok című film miatt fordult a Földön föllelhető meteoritkráterek felé.
Kigyulladt egy háromszáz négyzetméteres panzió tetőtere Budaörsön – közölte a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel.
Újabb szakaszba lépett a Fácán utcai óvoda felújítása miatt indult uniós vizsgálat. Most a projektet felügyelő Pénzügyminisztériumnál pattog a labda, miután az Európai Támogatásokat Auditáló Főigazgatóság kartellgyanúsnak minősítette a beruházást. Úgy tűnik, a város pereskedni lesz kénytelen.
Ingyenes nyári tábort szervez az érdikumokról az Érdi Hungarikum Klub a közösségi munkájukban kiemelkedő, felső tagozatos diákok részére. Erről döntött a testület a csütörtöki ülésen, ahol bemutatkozott a tagoknak az érdikumnak jelölt Répás István fekvenyomó bajnok is.
Már sok éves hagyománya van annak, hogy a diósdi gyerekek az egész farsangi időszakban fánkozhatnak a Tájházban, ahol serényen dolgoznak azon a helyiek, hogy ne maradjon éhen egy óvodás vagy iskolás sem. Keddenként 11 órától azonban a nagyoknak is szabad a fánk a diósdi Tájházban.
Eddig, ha nem tudtuk rávenni a szomszédot, hogy legyen szíves ne autógumival vagy a kiselejtezett nappalibútorral fűtsön be, mert az se neki, se nekünk nem jó, akkor a helyi, járási hivatalhoz fordulhattunk segítségért. Március 1-jétől azonban a megyei hivatal veszi át a feladatot.
Hosszú idő után új vezetője lesz az érdi polgármesteri hivatalnak, közölte Csőzik László polgármester hivatalos Facebook oldalán.