A Magyar Vöröskereszt véradást szervez május 26-án, kedden 13.00-18.00 között a Szepes Gyula Művelődési Központban.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Az idén nyáron inkább vidékre, mint a tengerhez utaznának a magyarok: a veszélyhelyzet elmúltát követő három hónapon belül a megkérdezettek 36 százaléka tervez belföldre utazni, 15 százalék látogatna külföldre.
Alapvető biztonsági szabályokat sértettek meg Érden a városligeti játszótér 2019. szeptemberi megnyitásakor – derül ki at Átlátszó birtokába került dokumentumokból. A használatbavételi ellenőrzés elmulasztása miatt egyetlen gyermek sem léphetett volna a játszótér területére.
Az Érdi Rendőrkapitányság területén is gyakoriak az olyan esetek, amikor ismeretlenek hívnak fel időseket azzal, hogy egyik családtagjukat baleset érte vagy verekedésbe keveredett, sőt az is megesett, hogy egyenesen szerettük halálával riogatták a kiszemelt áldozatokat.
Ingyen ebéd most sincs, helyben fogyasztás viszont igen – ezen a héten már nem csak elvitelre kérhetünk ebédet a kedvenc éttermünkben: az érdi vendéglátósok többsége – főleg azok, akik nem zártak be teljesen az elmúlt két hónapban – már fogad vendégeket, illetve készülődik a nyitásra.
Elutasította a Pest Megyei rendőr-főkapitányság azt a feljelentést, amelyet Érd polgármestere, Csőzik László adott be a Fidesz közeli Érdi Oldal cikkével kapcsolatban rémhírterjesztés gyanúja miatt.
Részben a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozásokkal összefüggésben 14 százalékkal csökkent a balesetek száma az idei első negyedévben az elmúlt év hasonló időszakához viszonyítva – közölte a Központi Statisztikai Hivatal június 9-én.
Az elmúlt időszakban rengeteg panaszt kapott a polgármester, amiben az érdi lakosok kétségbeesetten kértek tőle, az ÉKFI-től, és minden illetékes hatóságtól segítséget. Csőzik László polgármester az Érdi Újságba írt jegyzetet a csapadékvíz-elvezetési problémákról, amelyek városunkat sújtják.
2021. szeptember elsején, szerdán kezdődik a következő tanév, és 2022. június 15-én ér véget – áll a Magyar Közlönyben. Az alapfokú művészeti iskolákban és a felnőttoktatásban ettől eltérhetnek. Közölték a szünetek időpontját is.
Negyvenről húsz százalékra csökkent az érdi mammográfiai szűrésen megjelenő hölgyek száma, pedig ez az ingyenes, fájdalommentes vizsgálat életet menthet. Az érdi 45–65 éves hölgyek, akiknek az utolsó mammográfiás vizsgálata óta eltelt két év, névre szóló meghívót kapnak a Romics renedelőjébe.