Megtartotta szokásos pénteki sajtótájékoztatóját T. Mészáros András, az érdi Fidesz elnöke. VIDEÓ
Tartalom flag-ek: Érdekes
Ugyan a nyári napforduló június 21-én volt, mégis Szent Iván éjjelét mindenhol ezen a hétvégén ünneplik meg. Érd is gazdag programokkal várja a családokat, lesz Múzeumok Éjszakája az érdi múzeumban, de piknik is az ófalusi kastélydombon. Ez utóbbi helyszínen délutántól várják az érdeklőket.
Már csak néhány tízezer embert kell beoltani Magyarországon ahhoz, hogy a kormány eltörölje a kötelező maszkviselést zárt térben. A koronavírus ellen beoltottak száma 5 454 866 fő, közülük 4 728 655 fő már a második oltását is megkapta.
Mivel az időjárás várhatóan kegyes lesz hozzánk a hétvégén, jobb programot a 13. Velencei-tavi Hal-, Vad-, Bor- és Pálinkafesztiválnál el sem tudnánk képzelni, ugyanis a Velencei-tó partján lezajló parádén kicsik és nagyok egyaránt megtalálhatják a számukra legkedvezőbb elfoglaltságot.
Péntek éjfélig meghosszabbítják az országosan életbe lépett vörös kódot, mert várhatóan meghaladja a 27 fokot a napi középhőmérséklet. A meteorológusok szerint a hőhullám lassan véget ér, hétvégén mérséklődni fog a meleg. A hőmérő higanyszála csütörtökön a 38 fokot is elérte.
Új hűtőraktárárat adtak át Biatorbágyon. Az új egységnek köszönhetően bővült az áruházlánc hűtött-termék-kínálata, valamint további magyar beszállító-partnerek termékei is az ALDI szortiment részévé válhattak. A beruházás a vállalat legnagyobb egyösszegű befektetése volt az elmúlt 10 évben. GALÉRIA
Borzalmasan forró az M7-es autópálya aszfaltja, ez akkor derült ki, amikor a Magyar Közút az M7-es elválasztósávjában zajló kaszálási munkákról készített hőkamerás felvételeket.
Ötödik alkalommal szervez szombaton az Érd Körbe Egyesület kerékpáros túrát az etyeki kutyamenhelyre, ahol szabadon választható kutyákat lehet sétáltatni akár egyéniben, akár párban.
Továbbra is javítják az M0-s autóút déli szektorán az M1-es autópálya irányába a Nagy-Duna hidat, emiatt a 15-ös és a 14-es kilométer között a forgalmat az M5-ös autópálya felé vezető oldalra terelték, ahol irányonként két-két sáv járható. A munkaterület mögött lassú az előrejutás az M1-es felé.
Hétfő délutántól kedd hajnali fél kettőig szerelték össze Velencén azt a pontont és a szivattyúkat, amelyeket Szekszárdról hozatott a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. A szerkezetre azért volt szükség, hogy oxigénnel segítsék a Velencei-tó élővilágát.