A sertéspestis elleni harc jegyében megszületett a döntés: éveken át tartó vaddisznó-gyérítési akció indul hazánkban.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Müller Cecília szerint elkezdődött a járvány harmadik hulláma, az adatokból pedig az is látszik, hogy a második hullám még nem csengett le, nem ért vissza a második hullám kezdetekor tapasztalt szintre, hanem egy ideig stagnált, aztán ismét emelkedő tendenciát mutatott a fertőzöttek száma.
"Télűző tárlattal" várja a tavaszt a Barátság Kulturális Központ, amely megnyitotta a február végéig látható Busó-kiállítást a bejáratnál berendezett galériában. "Ahogy a tél átadja helyét a tavasznak, mi is úgy adjuk át kiállítóhelyeinket a busóknak, hogy segítsenek elűzni a hideget."
A szeptemberi tanévkezdést megkönnyítő intézkedésekről és az augusztus 24-én kezdődő önkormányzati választási kampányról beszélt pénteki sajtótájékoztatóján Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője.
A vissza nem térítendő támogatást a Magyar Államkincstáron ügyfélkapun keresztül lehet majd igényelni augusztus 9-étől egy erre rendszeresített nyomtatványon.
Augusztus 6-án bűnmegelőzési foglalkozást tartottak az Érdi Rendőrkapitányság munkatársai a városi napközis táborban.
A Felnőtt és Gyermekkönyvtár augusztus 5-21. között, a Zenei, a Parkvárosi és a Jószomszédság Könyvtára augusztus 2-25. között zárva tart, azaz a könyvtárak minden szolgáltatása szünetel. Ez persze nem érinti az intézmény Érd 40 elnevezésű helytörténeti játékát és nyári olvasási kihívását.
Újvidékről települt át Magyarországra 1994-ben, azóta a Lukin László Alapfokú Művészeti Iskola harmonikatanára. 25 év alatt nagyon sok gyermeket tanított meg virtuózan játszani a hangszeren, köztük Szabó Ádámot is, akit már az egész ország megismert.
Negyedik alkalommal szervezték meg a nyáron a KÉK alkotótábort a Czabai-kert csaknem 300 kocsányos tölgyének árnyékában. Az ott született alkotásokat a Parkvárosi Közösségi Házban lehet megtekinteni egészen augusztus végéig. Az Érd TV a kiállítás megnyitóján járt.
Nyitott ajtókkal, felsorakoztatott képekkel várták az Érdi Művésztelep alkotói a látogatókat a zárásként rendezett műterem-látogatásra és az azt követő piknikre a múzeumkertbe.