Az Érdi Csillagászati Klub szakembereivel biztonságban figyelhetjük a különleges égi jelenséget.
Címkék: Tudomány
Kivételes alkalom volt az idei: egy földrajz szakos középiskolai tanár vehette át a Teleki Sámuel-érmet.
1684. július 22-én vívták meg a mai Érd (korábban Hamzabég) területén azt az ütközetet, ami ugyan nem volt döntő jelentőségű, mégis erősen befolyásolta Buda visszafoglalásának esélyeit. A történelemkönyvekben ne keressük az érdi csatát, legfeljebb két sorban említik. Hogy egyáltalán bővebben tudunk róla, az dr. Stencinger Norbert történész, az Érdi Vörösmarty Gimnázium tanárának érdeme, aki felkutatta a korabeli visszaemlékezéseket, tudósításokat, és ezek – illetve fennmaradt rézkarcok – alapján beazonosította az ütközet helyszínét.
A Katasztrófavédelmi Tudományos Tanács olyan pályamunkák elkészítését várja, amelyek a tűzoltóság, a polgári védelem és az iparbiztonság szakterületein a szakmai munka gyakorlati kérdéseivel és problémáival foglalkoznak.
Van rá okunk, hogy aggódjunk a majomhimlő miatt, vagy a média tolta túl a dolgot? Rusvai Miklós virológus volt a Bundáskenyér keddi vendége.
Mitrovits Miklós történész tart előadást május 25-én a könyvtárban, az Érdi Lengyel-Magyar Kulturális Egyesület szervezésében.
Különleges programokkal készül a Múzeumok Éjszakájára a Magyar Földrajzi Múzeum.
Egykor világszenzáció volt, hogy ősember leleteket találtak Rudabányán. Az azóta is zajló feltárásról olvashatunk abban a könyvben, amit minap a szerző mutatott be Érden.
Slíz-Balogh Judit csillagász tart előadást március 21-én 19 órától a Heinrich Antal Házban, Tárnokon.