Az Érden élő festőművésszel, Kovács Árpáddal beszélgettünk.
Címkék: portré
Szabó Ádám zenész, énekes, harmonikás, számos televíziós tehetségkutató felfedezettje. Még csak 28 éves, de az elmúlt kilenc évben fantasztikus karriert épített fel, az egész ország ismeri és szereti. Mégsem szállt fejébe a dicsőség, nincsenek sztárallűrjei, és a jelek szerint Érdhez is hűséges.
A magyar stand up egyik legeredetibb figurája számára nincsenek tabuk, mindent kibeszél, viccet csinál a traumákból. A színpadon sosem politizál és nem is káromkodik. Kőhalmi Zoltán az a fajta nevettető,
aki szereti megmutatni, ott is van humor, ahol nem is gondolnánk rá.
Mostanában nagyon elfoglalt. Amióta nem kis feltűnést keltve kilépett a közmédiából, és szabadúszó lett, nincs állása, de rengeteg a munkája. Egyik tévéstúdióból megy a másikba; egyszer sportriporter, másszor játékmester egy vetélkedőben.
Vid Natasa öt éve él Érden, pszichológusként dolgozik, nemcsak itt, hanem Budapesten is, úgyhogy buszozik, vonatozik. Ezzel nyilván nincs egyedül, az ő helyzete mégis egyedi, Natasa ugyanis kerekesszékes. Munkájáról, mindennapjairól, no meg az akadálymentesítésről beszélgettünk...
Partiumban, Nagyváradon született, élt, mígnem egy sorsfordító pillanatban, 1992-ben fogta a négy iskolás leányát és Magyarországra, majd Érdre jött újságot írni, könyveket szerkeszteni, környezetet védeni, népművelést gyakorolni, színjátszó kört alapítani – tenni azért a közösségért, ami befogadta.
Városunkért végzett negyedévszázadnyi tevékenységéért Csuka Zoltán-díjjal tüntették ki M. Nagy Pétert. Vele beszélgetett munkatársunk.
Bár történelem-orosz szakos pedagógusnak készült, jó emberismerő tanárai előre megjósolták, hogy nem az iskolai tanításban, hanem a kutatómunkában leli majd örömét. Igazuk lett. Interjú Kovács Sándor könyvtáros-helytörténésszel.
Van az a bizonyos bűvös 100 nap, aminek elteltéig nem illik minősíteni egy megválasztott politikus, testület munkáját. Dr. Csőzik Lászlónak még majd’ harminc napja van e szimbolikus kegyelmi időszakból, de az évkezdet okán ezt nem kivárva készült vele interjú.
Ráckeve káplánjaként kezdte, majd Dunaújvárosban teljesített szolgálatot, ezt követően Lajoskomáromban plébánoshelyettes, később az egyházközség plébánosa lett. Öt évvel ezelőtt vette át az Érd-Tusculanum és Érd-ÓvárÉrd-Óváros plébániájának vezetését. Mojzer György atyával beszélgettünk.