A lányok ötöde, a nők közel harmada nem tudja megengedni magának a megfelelő intim higiénés termékek megvásárlását, amivel át tudják vészelni a menstruációt, ezért ők havonta néhány napra kiesnek a mindennapi életből. De mit lehet tenni a menstruációs szegénység ellen?
Author: info@erdmost.hu
A Magyar Kézilabda Szövetség elkészítette a női Magyar Kupa negyeddöntőjének sorsolását. Ennek értelmében április 25-én az ÉRD hazai pályán, a Kisvárda Master Good SE ellen harcolhatja ki a négyes döntőbe jutást.
Szeretnék felgyorsítani az oltások ütemét, mert az a cél, hogy húsvétig minden regisztrált megkapja az oltóanyagot és erre minden reális esély megvan – közölte az Operatív Törzs legutóbbi tájékoztatóján Müller Cecília országos tisztifőorvos.
Február 27-én, 10 órától négy bázissal, négy helyszínen gyűjt szemetet a Zöld Erdőben Jártam Budaörsi Egyesület, amely önkéntesek csatlakozását is várja az I. Nagyon-Nagy Budaörsi Szemétszedés nevet viselő eseményre.
2020 karácsonyán a város „Év Családja Díját” azzal a laudációval adta át a házaspárnak Csőzik László polgármester, hogy dr. Makay Erika gyermekorvos és Makay Miklós kertészmérnök tevékenysége igazi „érdikum”.
Február 28-án, a Balance Akrobatika és Torna Club rendezi az új év első pontszerző versenyét az akrobatikus tornászoknak. Az Érdi Torna Club tíz egységéből kilenc méreti meg magát 2021 első versenyén, melyen a rövidebb felkészülési időszak miatt a klub számára kevésbé hangsúlyos az eredmény.
Érdikumok nyomában címmel szervez programsorozatot az Ága-Boga Nagycsaládosok Érdi Egyesülete, nemcsak tagcsaládjai, hanem minden érdeklődő számára, hogy az újonnan beköltözők és a régi érdiek is megismerjék közvetlen lakókörnyezetük értékeit és felhívják a figyelmet a környezet védelmére.
Nem jött össze az újabb pontszerzés az ÉRD-től. A női kézilabda NB I 14. fordulójában Kiss-Walfisch Mercédeszék a Siófok KC-t látták vendégül az ÉRD Arénában. Bár az érdiek jól küzdöttek, nem tudták felvenni a Balaton-partiak ritmusát, végül gólgazdag meccsen szenvedtek 37-32-es vereséget.
Eredetileg február 28-án, 11 órától lépett volna pályára a tavaszi idénynyitón a ZTE FC II vendégeként az Érdi VSE, de a vasárnap 17 órai NB I-es ZTE FC–Mol Fehérvár FC mérkőzés miatt a ZTE FC II–Érdi VSE mérkőzést február 27-én, 13 órától játsszák az NB III Nyugati csoportjának 22. fordulójában.
Február 25-én tartják a kommunizmus áldozatainak emléknapját. Először 2001-ben emlékeztek meg a kommunista diktatúra áldozatairól az Országgyűlésben és a középiskolákban, majd minden évben sor kerül emlékünnepségekre. Csőzik László polgármester Facebookban emlékezett meg az áldozatokról.