prl_7363

Női kézi: remek csapatmunkával nyert Budaörsön az ÉRD

prl_7363

Fordulatos, sokáig kifejezetten izgalmas térségi rangadót nyert meg 35-30-ra a Moyra-Budaörs Handball vendégeként az ÉRD a K&H női kézilabda liga 13. fordulójában.

Térségi rangadót rendeztek az alapszakasz első felének végén, hiszen a K&H női kézilabda liga 13. fordulójában a Moyra-Budaörs Handball vendégeként lépett pályára az ÉRD.

Horváth Roland, a vendégek vezetőedzője ezúttal nem számíthatott Hadfi Grétára, így Kántor Kamilla mellett ezúttal a fiatal Poteczin Enikő lett nevezve a mérkőzésre.

A találkozót némileg az ÉRD kezdte jobban, de mindkét csapat koncentráltan játszott. A vendégek hiába vezettek az első percekben, Pálos-Bognár Barbaráék is hamar fordítottak. Mégis Buday Dánielnek kellett először időt kérnie, amikor egy 4-0-s sorozattal fordított az ÉRD (5-8).

A huszadik percben Zsigmond Vivien ugyan egyenlített (11-11), de a félidő hajrája megint az ÉRD-nek sikerült jobban és 16-13-mas előnnyel vonult félidőre.

A térfélcsere után átállt a hét a hat elleni játékra a Budaörs, amely támadásait rendre góllal fejezte be és több érdi lehetőséget is kivédekezett, ennek köszönhetően a 41. percben Pálos-Bognár Barbara hétméteresével visszavették a vezetést a budaörsiek.

Igaz, az ÉRD sem adta olcsón a bőrét és egy pillanatig sem engedte el a hazaiakat. Sőt, a játékrész derekán már megint a vendégek vezettek, akik az utolsó tíz percet már négygólos előnnyel várták (24-28).

A hajrában is jobban koncentráltak a vendégek, akik a különbséget még növelni is tudták, végül 35-30-ra győztek Budaörsön.

Az ÉRD legközelebb február 9-én, 18 órától lép pályára, amikor a Váci NKSE-hez látogatnak Paróczy Sáráék.

K&H női kézilabda liga, 13. forduló
MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–ÉRD 30–35 (13–16)
MBH: Vártok – SZABÓ-MÁJER 5, Hajduch 2, PÁLOS-BOGNÁR 10 (4), J. Agbaba, Jovovics 7 (2), Tóth M. 2
Csere: Sass (kapus), Szabadfi 1, Zsigmond 3, Szalai-Szita, Nagy L., Horváth L., Smid, Mlinkó.
Edző: Buday Dániel
ÉRD: KÁNTOR – BÓDI 6, Vukajlovics 3, SZABÓ KITTI 9 (4), PARÓCZY 5, Kopecz 5, FEKETE B. 5
Csere: Poteczin (kapus), Horváth D., Kiss D. Zs., Mód 2, Sztankovics
Edző: Horváth Roland
Budaörs, 700 néző. V: Paska, Vastag
Az eredmény alakulása.: 7. perc: 5–4. 12. p.: 5–8. 20. p.: 11–11. 28. p.: 12–15. 34. p.: 16–18. 41. p.: 22–21. 50. p.: 24–28. 57. p.: 27–33.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4