Így segít a tomboló hőség idején az önkormányzat

Így segít a tomboló hőség idején az önkormányzat

Főtéri párakapuval és hűsítő ásványvízzel sokkal könnyebb az érdieknek elviselni a nyári forróságot.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

A tartós hőség miatt vízosztással segíti a lakosságot Érd önkormányzata. László Ferenc kommunikációs munkatárs az ÉrdMostnak elmondta, hogy megérkezett az első szállítmány, így június 24-én, szerdán délelőtt ötszáz darab félliteres palackozott vizet osztanak szét a nagy hőségre való tekintettel a Városrendészet munkatársainak közreműködésével.

„Elsősorban az Európa sétány környékén találkozhatnak velük a járókelők, hiszen a buszpályaudvar és a vasútállomás közelsége miatt ez a város egyik legforgalmasabb pontja”

– árulta el László Ferenc.

Hozzátette, hogy a városrendészek autóval járják majd Érd főbb útvonalait, és a buszmegállókban várakozóknak is osztanak vizet. Ha azt látják, hogy valahol többen tartózkodnak a tűző napon, megállnak, és ásványvízzel segítik az ott lévőket.

archív fotó

Nem egyszeri akcióról van szó, hiszen az önkormányzat jelezte, amennyiben az első készlet elfogy, és a kánikula továbbra is fennmarad, újabb szállítmányt rendelnek, hogy minél több érdinek tudjanak segítséget nyújtani a forró napokon.

A hőség elleni védekezés részeként működik már a főtéri párakapu is, emellett az Érdi Városgazda pedig fokozott figyelmet fordít a közterületi növényzetre. A parkok és virágágyások öntözésénél a leginkább veszélyeztetett területek kiemelt figyelmet kapnak, hogy a tartós szárazság minél kisebb károkat okozzon. A városi cég hűtött védőitalt biztosít a dolgozóinak, hogy ezzel is megkönnyítse, illetve biztonságossá tegye a munkavégzést a tűző napon.

László Ferenc elmondta azt is, hogy a hőség idején megnyitják a közintézményeket a lakosság előtt, így klimatizált helységek és hűsítő folyadék fogadja az érdieket az önkormányzatnál, a Polgárok Házában, valamint a Szepes Gyula Művelődési Központ épületeiben is.

Június 20-án az országos tisztifőorvos másodfokú hőségriasztást rendelt el az ország teljes területére. Ezt a fokozódó időjárási viszonyok miatt június 26-án (péntek) 24.00 óráig meghosszabbítják, továbbá június 27-én (szombat) 00.00 órától június 30-án (kedd) 24.00 óráig a hőségriasztást harmadfokúra emelik.

Ennek megfelelően a szociális tárca már napokkal ezelőtt életbe léptette a vörös kódot, így a szociális intézmények fokozott készenlétben működnek, és szükség esetén menedéket, pihenési lehetőséget, folyadékot, valamint alapvető krízisellátást biztosítanak a rászorulók számára.

Az érdi Szociális Gondozó Központ is közzétette, hogy hol biztosítanak felfrissülési lehetőséget a hűsölésre vágyóknak és társállataiknak, a tudnivalókról ITT számoltunk be részletesen.

Egy korábbi cikkünkben pedig összegyűjtöttük azt is, hogyan érdemes védekezni a kánikula kellemetlen hatásai ellen.

fotó: ÉrdMost / Balogh Alex / Nagy Balázs

További cikkeink

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email